Bydlení pod střechou má i své výhody. Jaké?

Bydlení pod střechou má i své výhody. Jaké?

Mnozí lidé, kteří bydlí ve starých panelových domech přímo pod střechou, budou hlavně v období léta říkat, že dané možnost rozhodně nepatří mezi nejlepší. Je to dáno tím, že právě jejich interiér se bude výrazným způsobem ohřívat. Ne vždy to ale platí, jelikož bydlení pod střechou má i své výhody.

Plochá střecha, pod kterou se vedra nemusíte bát

Pokud je provedeno účelné zateplení ploché střechy, není třeba se obávat ani vysokých teplot. Stejně tak se není třeba obávat ani zvýšených nákladů spojených s vytápěním. A hlavní výhoda vysokého panelového domu? Samozřejmě je to nádherný rozhled do okolí, která zaručeně nezklame nikoho. Pokud toto máte rádi, je takový byt dokonalou volbou.

Rozšiřte kapacitu vašeho rodinného domu

Zoufat však nemusíte ani v případě, kdy bydlíte v rodinném domě. V minulosti byl prostor pod střechou využíván primárně jako půda. To se však změnilo a aktuálně jsou trendy zcela jiné. Souvisí s tím, že i tento prostor lze předělat na několik místností. Rázem tak rozšíříte kapacitu svého domu, což se hodí třeba ve chvíli, kdy začnou vaši potomci odrůstat. Výhody daného bytu jsou zřejmé. Je to hlavně dostatek denního světla, které zajistí paropropustné eurookno. Pokud je daných oken umístěn dostatek, může to být pokoj, kde se lze nejlépe nabažit denního světla. A jaká okna jsou hitem? Třeba varianty:

  • Hliníkové
  • Dřevěné
  • Dřevo-hliníkové
  • Plastové

V mnohých směrech lze byt ještě rozšířit

Nejenom v architektonických časopisech, ale i v rámci skutečných realizací se můžeme setkat s tím, že si lidé bydlící v prostoru pod střechou svůj byt ještě rozšířili. Třeba o praktickou střešní terasu, nebo o další místnost a z běžného bytu tak vytvořili zajímavý loftový byt. I to je v tomto případě možné, pokud vám to dovolí majitel stavby, nebo samotné družstvo. Ani zde byste neměli zapomínat na základní kroky spojené se stavbou a následným bydlením. Aby nebyli ostatní nájemníci rušeni, poradíme vám, že akustická pěna odhluční prostor, kde budete bydlet. Tato rada se hodí ve chvíli, kdy máte hlučné sousedy, nebo jste hluční vy sami.

Autor: komerční prezentace