ČESKÁ AKADEMIE BYDLENÍ – váš rádce pro řízení domu

ČESKÁ AKADEMIE BYDLENÍ – váš rádce pro řízení domu

Foto: Dům plný úspor

Péče o běžný provoz bytového domu přináší řadu standardních i nestandardních situací. Členové výborů SV si často ani neuvědomují, že z hlediska práva nesou za své rozhodování veškerou zákonnou odpovědnost. Jak mít chod domu pod kontrolou a která řešení jsou správná, ověřená a nejvíce účinná? Odpovědi bude přinášet nová Česká akademie bydlení, která je připravena už na podzim v Praze.

Potřebujete poradit, či získat informace?

Česká akademie bydlení je série seminářů, která navazuje na úspěšný vzdělávací program České společnosti pro rozvoj bydlení. Tato společnost také převzala nad celým projektem záštitu. Nová koncepce vzdělání je cílena na vlastnické bydlení a bude přinášet odpovědi na zcela konkrétní a aktuální témata, se kterými se statutární zástupci SV, ale i malých bytových družstev, při řízení svých domů denně setkávají.

Pořadatelem seminářů je Družstevní marketingové sdružení Česká republika, jehož členové se starají o správu více než sto tisíce bytů a společnost Dům plný úspor, o.p.s., která pomáhala při revitalizaci již více než tři sta bytových domů. Oba pořadatelé akademie dobře rozumí každodenním problémům soužití v bytových domech, komunikaci na domovních schůzích i vztahům mezi správcem a vlastníky. Svou účast přislíbili odborníci z oblasti práva, krizové komunikace, správy majetku, úspor energií a mnoha dalších oborů.

„Zájem o kvalitní a praxí ověřené informace stoupá. Podle aktuální situace jednotlivých domů, navíc v souvislosti s dotačními programy, narůstá zájem například o řešení rekonstrukcí domů. Velmi žádané jsou také informace z oblasti legislativy a práva," potvrzuje správné načasování zahájení Akademie bydlení Mgr. Martin Kroh, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení Česká republika.

Jaká témata se pro akademii připravují?

Na seminářích budou vždy hovořit odborníci na danou problematiku a lidé, kteří s ní mají mnohaleté zkušenosti. Témata jsou doslova šitá na míru nejčastěji řešeným problémům, se kterými se SV i malá bytová družstva často setkávají. Najdeme zde téma Správa bytového domu, Soužití v bytovém domě, Komunikace s problémovými vlastníky, Dlužníci v bytovém domě, či například Zodpovědnosti výboru SV. Zvažujete-li rekonstrukci vašeho domu, budou právě pro vás jistě nepostradatelné informace o Dotacích na revitalizaci bytových domů, Úsporách v bytovém domě nebo téma Nové technologie pro vytápění a ohřev teplé vody. To jsou však jen některé z široké nabídky připravovaných témat.

Pro koho je Česká akademie bydlení určená?

Semináře jsou určeny výborům SV a malým bytovým družstvům. Na své si ale přijdou všichni, kdo bydlí v bytových domech nebo se chystají byt v bytovém domě pořídit.

Kdy akademie začne a kde se mohou zájemci o semináře přihlásit?

V tuto chvíli DMS a DPU dokončují finální podobu seminářů. Česká akademie bydlení bude probíhat v Praze a startuje již na podzim. Termíny, místa a aktuální témata budou průběžně uváděny na www.dumplnyuspor.cz a na www.dmscr.cz. Zde se také budete moci na jednotlivé semináře přihlásit. Zájemci o semináře mohou již dnes poslat svůj email na adresu info@dumplnyuspor.cz. Zajistí si tím přednostní zasílání pozvánek na všechny semináře Ceské akademie bydlení.

„Účastníci, kteří projdou všemi semináři, získají certifikát a hlavně dovednosti, které se jim budou hodit v každodenním životě na bytovém domě. Navštívit však můžete i jednotlivé semináře,“ dodává závěrem Mgr. Martin Kroh.

Autor: Dominika Bučková