Co by mělo patřit do každého dětského pokoje?

Co by mělo patřit do každého dětského pokoje?

Foto: Trachea

Z vašeho plánovaného potomka už přestává být batole, a vy plánujete to, jak mu vybavit dětský pokoj? Pokud jste nad touto možností v budoucnu nepřemýšleli, je jasné, že vás čeká to, že budete muset jednu místnost obětovat. Jakmile máte jasno, která to bude, můžete se pustit do toho, co by v dětském pokoji nemělo chybět. Kromě dostatku úložných prostor pro oblečení a hračky jsou to určitě také pohovky. Ty můžete využít na spaní i sezení, což znamená jediné, a to výraznou úsporu místa. Váš potomek tak bude mít dostatek prostoru na hraní, ale stejně tak i pohodlné místo k odpočinku a během noci samozřejmě také ke spánku.


Nezapomínejte ani na dekorace

Dětský pokoj by měl na první pohled skutečně vypadat tak, aby bylo jasné, že zde žije dítě. Jak na to? Ideálně tak, že se zaměříte třeba na pestré nátěry stěn, různé samolepky na zeď, ale také řadu dětských dekorací. Další dobrou věcí jsou puzzle – 3000 dílků. Proč? Jelikož tyto skládačky pro děti a dospělé jsou nejenom vhodné k tomu, abyste jako rodina trávili společný čas, ale jsou vhodné i k tomu, abyste je následně nalepili na papír, nechali zasklít a rázem vytvořili originální obraz. Navíc obraz, který byl vyroben vaším potomkem, a to tak, že si ho složil dohromady

Dobré je myslet i na knihovnu

Co dnes doporučuje většina odborníků, to je určitě i knihovna, jelikož čtení bychom u dětí měli podporovat více a více. Otázka toho, jaké tituly dnes vybírat, však trápí mnoho rodičů. Pokud ale chcete jít tou správnou cestou, zkuste knížky Walt Disney. Ty jsou ručené pro široký věkový průměr dětí. Máte-li ještě předškoláka, potom čtěte dětem každý den před spaním. U větších dětí už máte jistotou v tom, že si samozřejmě mohou daný titul pohodlně přečíst sami.

A proč čtení? Jelikož:

  • Rozšiřuje slovní zásobu
  • Podporuje fantazii
  • Zlepšuje schopnost mluvit a vyjadřovat se
  • Dává možnost efektivního trávení volného času

Autor: Redakce Okolobytu.cz