Čtyři kroky k vystavěné skříni

Čtyři kroky k vystavěné skříni

Dostatek úložných prostor řeší snad každý ve svém domě či bytě. Vestavěnou skříň ocení majitelé malých bytů, kteří potřebují využít každý centimetr na maximum. Díky své rafinovanosti a modernímu designu si je oblíbí i majitelé velkých bytů a rodinných domů. Skříň na míru ušetří místo a můžete ji umístit i do atypických částí bytu, výklenků, podkroví, rohů, zkrátka kamkoli.

Proč pořídit vestavěnou skříň?

Vestavěná skříň má mnoho výhod, které Vám pomohou s jejím výběrem.

  • perfektní začlenění a přizpůsobení interiéru
  • využití prostoru od podlahy bytu až ke stropu
  • vytvoření vnitřního úložného systému dle vlastních potřeb
  • prostor bytu není přeplněn mnoha skříněmi a vše je na jednom místě
  • nabídka různých variací materiálů, které lze snadno sladit se stávajícím nábytkem
  • skříně nemají hrany a nehrozí k úrazům malých dětí

Cesta za skříní na míru

1. Krok – Vaše podklady

Nejprve vyberte místo, kam skříň chcete umístit. S jeho výběrem Vám dokonce mohou pomoci i odborníci. Nejdůležitější je správné změření prostoru. Pro návrh skříně budete potřebovat znát tři základní rozměry:

  • výšku
  • šířku
  • hloubku

Pokud máte již nějaké vize, můžete zkusit vlastní návrh skříně v 3D návrháři. Získáte přesnou představu o tom, jak výsledná skříň bude vypadat.

2. Krok – Návrh vestavěné skříně

Uspořádání skříně musí především vyhovovat Vašim potřebám. Doplňky skříně volte podle toho, co chcete ve vestavěné skříni skladovat. Zda sem chcete ukládat jen oblečení či boty a doplňky. Mezi základní vybavení vestavěných skříní patří šatní tyče, police, výsuvné police, standardní zásuvky i zásuvky s tlumeným zavřením, drátěné koše nebo věšáky různých doplňků. Pánové ocení kravatník, páskovník, kalhotník. Hospodyňky naopak držák vysavače a držák žehličky. Osvědčení odborníci firmy Stako Vám poradí a navrhnou, co kam ve skříni umístit tak, aby byla co nepraktičtější.

3. Krok – Zaměření skříně

Před samotnou výrobou skříně naměří realizační technik prostor vyčleněný pro novou vestavěnou skříň. Obvykle přiveze i vzorníky materiálu a Vy si lépe představíte nový nábytek ve Vašem interiéru. Vaše poptávka vestavěné skříně se po návštěvě odborníka zašle do výroby a vy záhy získáte skříň dle Vaších přání.

4. Krok – Montáž skříně

Skříně na míru mají nespornou výhodu montáže ze strany výrobce. Nemusíte si lámat hlavu s návodem na sestavení nábytku a ušetříte nejen čas, ale i nervy. Montáž vestavěné skříně naplánujete dle Vašich potřeb. Podle velikosti zakázky montáž probíhá v 1 – 2 dnech. Poté si zaplníte poličky a věšáky skříně vším, co potřebujete uskladnit a již si můžete vychutnávat pohodlí a komfort nového pomocníka ve Vašem interiéru.

Autor: Redakce Okolobytu.cz