Domovní telefony dnes nabízejí více

Ještě otevíráte návštěvám pomocí domovního telefonu spojeného se známým „bzučákem“? Nová generace těchto nepostradatelných pomocníků se jmenuje dveřní komunikátory. Důležitější však je, že to není pouze honosnější název, ale technologicky podstatně vyspělejší výrobek, který nabízí řadu dalších funkcí i některá nová technická řešení.

Pohodlné pro vás, s nepatrnými zásahy pro dům

Za poměrně neosobním pojmenováním dveřní komunikátor se skrývá užitečný pomocník pro všechny majitele i uživatele domů. Na rozdíl od dříve používaných vstupních zařízení, fungujících pouze s dveřním telefonem umístěným u vstupu, může být Ateus-Entrycom připojen k běžným telefonům, takže již není potřeba po každém zazvonění u vstupu chodit až ke dveřím.

Dveřní komunikátor Ateus-Entrycom lze propojit s libovolnou telefonní ústřednou a nahradit tak systém domovních telefonů i u nemovitostí s větším počtem bytových jednotek. Systém lze použít až pro 55 účastníků a umožňuje obsluhu několika vchodů. Pro rodinné domy a domácnosti bez pobočkových telefonních ústředen je speciálně nabízena varianta komunikátoru s modemem, který ústřednu nahrazuje. K uživatelskému komfortu přispívá volitelné příjemné zvonění, otevírání dveří se zpožděním, přesměrování volání na mobil, službu v nepřítomnosti a další funkce. Velkou předností Ateus-Entrycom jsou nízké pořizovací náklady, snadná instalace a mimořádně plochá konstrukce. Díky hloubce 2,8 centimetru může být instalován přímo na betonové panely, na okrasné fasády (bez sekání) nebo na lehké konstrukční příčky, kdy instalace nevyžaduje zásah do povrchu stěn. Naklopená vrchní část stříšky chrání proti dešti a zatékající vodě a minimalizuje tak problémy s elektronikou. Mezi populární úpravy dveřního komunikátoru patří provedení Antivandal. Tato úprava v sobě spojuje stylový vzhled s mimořádnou odolností. Speciální technické vlastnosti (utěsněné spoje, upevňovací šrouby) a použité materiály (nerezová ocel a 4 mm silný čirý polykarbonát) zvyšují odolnost komunikátoru proti narušení i proti úderům. Dveřní komunikátor Ateus-Entrycom na trh dodává společnost 2N Telekomunikace.

Autor: Redakce Okolobytu.cz