Dotace, legislativa, rekonstrukce, odpovědi na vaše dotazy – máte již letní Okolo bytu?

Dotace, legislativa, rekonstrukce, odpovědi na vaše dotazy – máte již letní Okolo bytu?

Foto: 123rf.com

Chcete být v obraze a vědět, co se právě řeší v oblasti SVJ a bytových domů? Připravujete se na rekonstrukci bytového domu, pronajímáte nebytové prostory nebo vás zajímá, jak snížit výdaje za teplou vodu? To vše se můžete dočíst v aktuálním vydání tištěného čtvrtletníku Okolo bytu, který si můžete zdarma objednat na vaši adresu.

Léto je časem prázdnin a dovolených, zdánlivě se tedy v oblasti SVJ nic převratného neděje. Opak je ale pravdou, právě poslední dobou je stále aktuální téma čerpání dotací zaměřených na úsporu energií v programu IROP a Nová zelená úsporám. Protože se hodně čtenářů zajímá o aktuální vývoj v těchto dotačních programech, připravili jsme pro vás pět stran s touto tematikou. Dozvíte se, kdo a jak může žádat o podporu, o jakou výši dotace můžete žádat a provedeme vás i správným postupem.

Také další témata vychází z diskuzí na www.okolobytu.cz a z vašich dotazů. Věděli jste, že pokud jste spoluvlastníkem bytové či nebytové jednotky, musíte mít podle nového občanského zákoníku zvoleného společného zástupce, který bude hlasovat na shromážděních SVJ? Pokud ho neurčíte, mohou vás čekat závažné problémy.

Mezi aktuálními legislativními tématy se stále objevuje připravovaná legislativa NOZ. Co vše by mohla zahrnovat? Oproti původním prognózám si na ni budeme muset asi počkat podstatně déle, ale určitě je zajímavé se podívat, kterých ustanovení by se změny mohly především týkat.

Díky spolupráci se Sdružením malých bytových družstev vám můžeme nabídnout i právní odpovědi na dotazy. Tentokrát jsme se zaměřili na schůzi, její přípravu i průběh.

Zaujala vás tato témata a ještě neodebíráte tištěný časopis Okolo bytu? Můžete si jej zdarma objednat ZDE nebo napište svou objednávku na e-mail info@okolobytu.cz. Zajímavých informací v něm naleznete ještě více, než jsme pro vás připravili do naší malé ochutnávky.


Autor: Redakce Okolobytu.cz