FOR HABITAT již v březnu

Jednou z nejvýznamnějších jarních veletržních událostí v areálu PVA EXPO PRAHA bude konání pětice specializovaných veletrhů zasvěcených bydlení, designu a zahradě. Ve dnech 22. – 25. března 2012 bude totiž výstaviště v Letňanech patřit veletrhům FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR OFFICE, FOR GARDEN a FOR GREENERY, které jsou určeny jak odborné, tak široké veřejnosti. Vystavovatelé z domova i ze zahraničí na svých expozicích představí novinky pro rok 2012 a chybět nebude ani zajímavý doprovodný program.

Veletrhem s nejdelší tradicí je FOR HABITAT, který se koná již po devatenácté a patří mezi významné domácí veletrhy bydlení. Podruhé jej doplní prestižní veletrh nábytku a bytového designu FOR FURNITURE a veletrh kancelářského nábytku, vybavení obchodních a společenských prostor FOR OFFICE. Již zmiňovaný FOR FURNITURE je na rozdíl od podzimní podobně zaměřené veletržní akce v Letňanech FOR INTERIOR výjimečný tím, že se orientuje na prezentaci současného designu, novinek a trendů v oblasti interiérů. O prestiži veletrhů FOR FURNITURE a FOR OFFICE vypovídá i partnerství Asociace českých nábytkářů, která považuje obě tyto veletržní akce za nejperspektivnější v rámci celé ČR. Přívlastek mezinárodní má další z pětice veletrhů – FOR GARDEN, který je zaměřen na zahradu a zahradní architekturu. Už loni se ukázalo, že jeho propojení s veletrhem veřejné zeleně, vybavení měst a obcí FOR GREENERY bylo dobrou volbou. Proto ani letos tomu nebude jinak.

DESIGN SHAKER – Přetřes otázek a nápadů o současném designu

Novinkou letošního ročníku veletrhů bude prezentace projektu DESIGN SHAKER, jehož cílem je podpora novinek v oblasti nábytku a bytového designu. Tomuto projektu bude vyčleněna speciální výstavní hala, ve které budou mít možnost designéři a firmy splňující předem daná kritéria prezentovat své produkty. Záměrem DESIGN SHAKERu je rovněž rozpoutání debaty o současném designu. Jeho nedílnou součástí tedy bude diskusní setkání formou kulatých stolů na téma „Kam kráčí současný design?“, ke kterému budou přizváni nejvýznamnější čeští designéři a teoretici designu.

Více informací najdete na stránkách: www.forhabitat.cz, www.forfurniture.cz, www.for-office.cz, www.for-garden.cz www.forgreenery.cz.

Autor: Redakce Okolobytu.cz