Jak nám s bydlením pomůže stát? Díl I: Od rekonstrukce až po stavbu domu

Chcete opravit nebo modernizovat své bydlení, ale netušíte jak to zaplatit? Banky nás lákají na historicky nízké úrokové sazby, které jsou bezesporu zajímavé. Přesto můžeme zvolit ještě výhodnější nabídku. Požádejte si o úvěr u Státního fondu rozvoje bydlení už od pouhých 0,75 % p. a. a neplaťte žádné další poplatky!

Kde všude nám úvěry Státního fondu rozvoje bydlení mohou pomoci?

Potřebuje váš panelák nebo bytovka vyměnit ztrouchnivělé okenní rámy, zateplit fasádu nebo vyměnit zrezivělé zábradlí na balkonech? Potřebujete připojit rodinný dům k přípojce na plyn nebo kanalizaci nebo jen vyměnit umakartové jádro za moderní koupelnu? Zdá se vám nemožné získat na trhu nízkoúročený úvěr na opravu a modernizaci bydlení? Komfortně opravený bytový dům nebo byt již nemusí být jen zbožným přáním většiny lidí. Státní fond rozvoje bydlení vám pomůže svými programy zlepšit vašeho bydlení s nejnižší možnou úrokovou sazbou, fixovanou po celou dobu splácení. Bez jakýchkoliv dalších poplatků!

Vybírat můžeme ze tří úvěrových programů

SFRB otevřel v roce 2014 pro zájemce o opravy a modernizace bytových domů a bytů tři různé úvěrové programy. Každý z nich se zaměřuje na konkrétní potřeby svých klientů. Stěžejním programem zůstává i nadále Panel 2013+, který nabízí nízkoúročené úvěry na revitalizaci bytových domů, kdy lze využít úvěr s úrokem dle Referenční sazby EU minimálně však 0,75 % p. a. a fixací až na 30 let.

Začátkem roku byl otevřen program Úvěr 150, který nabízí úvěr ve výši 150 000 Kč na opravy a modernizace bytů či rodinných domů mladým lidem do 36 let s měsíční splátkou 1 380 Kč měsíčně. Třetím programem, který SFRB nabízí je Výstavba nájemních domů. Podpora je poskytována formou nízkoúročeného úvěru na výstavbu nájemních bytů ve výši až 70 % rozhodných výdajů na stavbu. Úroková sazba od 2 % p. a. se splatností až 30 let.

Velmi nízký úrok, nulové poplatky, mimořádné splátky i předčasné splacení Hlavní výhodou nabízených programů je určitě to, že úrok z poskytnutého úvěru by klient jen těžko získal při čerpání komerčního úvěru. Tím ovšem dobré zprávy pro vlastníky bytových nebo rodinných domů či bytů zdaleka nekončí. Za zvýhodněný úvěr nezaplatí zájemci ani korunu na poplatcích. Samozřejmostí je také mimořádná splátka nebo předčasné splacení, to vše také bez poplatků.

O úvěr mohou žádat jak bytová družstva, společenství vlastníků či fyzické osoby vlastnící bytový dům, tak i obce či třeba neziskové organizace.

V dalších dílech si představíme jednotlivé úvěrové programy podrobněji.

Kompletní informace na www.sfrb.cz

Autor: Redakce Okolobytu.cz