​Jaké služby vám nabídne nové poradenské centrum ENEREVIT​ ve východních Čechách?

Projekty pro úspory energií

Projekty pro úspory energií | Foto: 123rf.com

ENEREVIT je novým poradenským centrem skupiny Dům plný úspor. Cílem těchto center je pomáhat orientovat se v oblasti revitalizací bytových domů, získávání dotací a realizace opatření na úsporu energií. Poradenská centra těží ze zkušeností, které byly nasbírány při revitalizacích objektů za více než 2 mld. Kč. Jaké konkrétní služby poradenské centrum nabídne jsme se zeptali Jaroslava Marka, ředitele poradenského centra ENEREVIT.

Proč jste se stali poradenským centrem společnosti Dům plný úspor?

Já osobně se v oblasti úspor energií pohybuji už dlouho a protože bydlím ve východních Čechách, chtěl jsem se věnovat úsporám hlavně tam. Pro naši společnost jsme hledali partnera, který by do spolupráce dokázal vložit nějakou ověřenou zkušenost a společnost Dům plný úspor takovou zkušenost má. Můžeme tak našim zákazníkům nabídnout nejen přípravu projektů ale i vzdělávání v oblasti úspor energií, získání dotací a v neposlední řadě i nejmodernější technologie pro vytápění a ohřev teplé vody.

Jakou přidanou hodnotu chcete přinést obyvatelům bytových domů ve východních Čechách?

V této chvíli například pomáháme s přípravou projektů na revitalizace bytových domů s chystanou dotací z programu IROP. Program je očekáván dlouho a kdo ho chce využít, musí přípravu zahájit již teď.

Co je pro přípravu takového projektu důležité?

S dotačními programy mají naši kolegové dlouholeté zkušenosti a proto víme, že důležité je především spolupracovat na revitalizaci už od projektové dokumentace. Často se totiž stává, že projektová dokumentace není připravena tak, aby byla v souladu s dotačními podmínkami.

Jak to tedy řešíte u vás?

U nás děláme všechno takzvaně pod jednou střechou. To znamená, že naši projektanti jsou ve vedlejší kanceláři energetických specialistů a ti jsou ve vedlejší kanceláři kolegů, kteří zpracovávají žádosti o dotace. Všichni se navzájem kontrolují a výsledný produkt tedy projektová dokumentace je díky tomu kompaktní a v souladu s podmínkami dotace. To všechno se potom odrazí v hladkém průběhu při vyplácení podpory.

Jakým způsobem se od vás dostávají informace k obyvatelům bytových domu?

Kdokoli nám samozřejmě může zavolat na informační linku +420702168046 nebo poslat dotaz na info@enerevit.cz . Jinak využíváme především semináře, které pořádáme zdarma zpravidla ve spolupráci se správci bytových domů.

Kde se mohou zájemci na takové semináře podívat?

V tuto chvíli například probíhá v Praze ve spolupráci s pražskými bytovými družstvy velmi úspěšný cyklus seminářů Česká akademie bydlení www.ceskaakademiebydleni.cz . Tyto semináře jsou ale bohužel již beznadějně plné. Na říjen potom připravujeme semináře o dotačním programu IROP v Chrudimi a Pardubicích. Zájemci se o těchto seminářích určitě dovědí od svých správců nebo mohou sledovat náš internetový magazín www.dumplnyuspor.cz , kde budou podrobnosti o seminářích zveřejněny.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v Pardubickém regionu


Autor: Redakce Okolobytu.cz