Jaký byt a za kolik si v Praze můžete pořídit?

Jaký byt a za kolik si v Praze můžete pořídit?

Přestože má každý zájemce o nové bydlení své představy, jak by měl být jeho byt velký, když dojde na placení, tak v drtivé většině případů konečný výběr ovlivní hlavně cena. Často se tak stává, že kupující musí ze svých představ výrazně slevit. Aktuální situaci v Praze vám přinášíme v přehledné infografice. Pro modelovou situaci byla zvolena částka 3,5 mil. Kč. Z jakých bytů si budeme moci v hlavním městě vybírat? Budeme si moci dopřát lokalitu, která se nám líbí a s jakou velikostí bytu budeme moci počítat?

Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě. Abychom jim orientaci na trhu usnadnili, připravili jsme pro ně přehlednou infografiku, která jim dá základní představu o cenách v jednotlivých městských částech. Jednoduše tak zjistí, jak velký byt si za své peníze mohou dovolit ,“ prohlásil Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol.

Při přípravě infografiky byla využita bohatá statistická databáze vyhotovena na základě monitoringu. Pro porovnání byla zvolena částku 3,5 milionu korun, která je sice poněkud vyšší, ale stačí na pořízení kvalitního rodinného bydlení. Jen je potřeba vědět, v kterých lokalitách vybírat.

Není příliš překvapivé, že nejmenší byt si zájemce za připravených 3,5 milionu korun koupí v centrálních městských částech Praha 1 a 2, kde developeři nabízí velmi drahé bydlení, jehož přemrštěná cena často neodpovídá kvalitě ani lokalitě. „ Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji ,“ poznamenal analytik Ekospolu Matyáš Hančl.

Autor: Redakce Okolobytu.cz