Kalkulačka vám vypočítá nejen výši dotace – nově i pro bytové domy

Uvažujete o snížení energetické náročnosti vašeho bytového domu v Praze? Chcete vědět kolik energie a finančních prostředků ušetříte? Potřebujete zjistit, zda budete mít při realizaci vámi navržených opatření nárok na dotaci? Na stránkách Státního fondu životního prostředí je připravena nová verze kalkulačky. Kolik ušetříte na energiích a jakou výši dotace v programu Nová zelená úsporám můžete získat si tak nově mohou sami a rychle spočítat i vlastníci bytových domů v Praze.

Do nové kalkulačky pro bytové domy stačí zadat v několika jednoduchých krocích základní rozměry objektu a parametry plánovaných stavebních úprav. Vyhodnocení ve formátu PDF vám sdělí maximální celkovou výši dotace, případně zda na dotaci vůbec máte nárok. Kontrola jednotlivých kritérií vás pak upozorní na oblasti, které je třeba upravit, abyste kritéria splnili, například přidat zateplení. Vstupní parametry plánovaných stavebních úprav můžete měnit a zjišťovat, jaký vliv to bude mít na výslednou dotaci.

Na dotazy vám odpoví krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR nebo prostřednictvím Zelené linky 800 260 500 či e-mailu info@sfzp.cz.

Autor: Redakce Okolobytu.cz