Madla na zábradlí pro všechny generace

Madla na zábradlí pro všechny generace

Foto: Dastech

Panelové domy jsou u nás běžnou formou bydlení, a i když jsou to pro někoho „králíkárny“, mnoho lidí v nich má svůj domov. Není ale nic naplat. I panelové domy, kdysi moderní výdobytek naší vlasti, pomalu zastarávají a v mnoha ohledech už potřebují dost zásadní zásahy a renovace, aby držely krok s dobou. K tomu obyčejně patří výměny oken za plastové, zateplování fasád, ale také úpravy interiérů. Nemusíte se ale pustit rovnou do akce „hurá“ a chtít všechno kompletně vyměnit. Stejně by vám na to nejspíš společný fond nájemníků nestačil. Můžete část původního vybavení, které ještě funguje, zachovat a pouze ho zrenovovat. Ušetříte tím nemalou kačku a i menší opravy udělají své.

Právě takovou menší renovací můžete nechat projít madla zábradlí na schodištích a chodbách. Dodavatel stavebních systémů, firma Dastech přináší pár novinek, s kterými vzhled vašich společných prostor osvěžíte a nebude vás to ani moc stát.

Nová madla z kvalitních plastů

V nabídce jsou madla, která dokonale imitují ta původní bakelitová, pokud chcete nostalgicky ponechat vzhled, na který jste byli léta zvyklí, jen s tím rozdílem, že nových madel se nebudete muset štítit, nebudou vylámaná, oprýskaná, ani poškrábaná. Tento nový typ madel je vyrobený z kvalitních plastů s velice dlouhou životností a jde jím nahradit celá původní madla nebo jenom jejich vylámané části. Díky tomu nemusíte rovnou měnit celé zábradlí. Pokud kladete důraz na decentní vzhled, budete spokojeni s neutrálními barvami, které dobře doplní každý styl chodby a původního zábradlí.

Slaďte chodbu do barvy

Na druhou stranu, proč se držet při zemi, když je k dispozici tolik pěkných pestrých barev. Jestliže razíte spíše tuto teorii, můžete vybírat z barevných PVC madel určených k osazení na pásoviny zábradlí o šířce 30 mm a výšce 8 – 10 mm. Můžete pak madla sladit s barvami stěn nebo schodiště, anebo je naopak udělat kontrastně, výběr barev je skutečně široký.

Náročnější jedinci se mohou poohlížet ještě po dřevěných madlech. I ta jsou v nabídce firmy Dastech a to jednak v levnější variantě plastových madel s imitací dřevěného dekoru, nebo opravdová dřevěná madla z bukového masivu a to buď lakovaného, nebo bez povrchové úpravy. Pak si budete možná i v panelákové chodbě připadat jako v luxusním domě.

Výrobce doporučuje spojit výměnu madel rovnou s revitalizací schodiště, která probíhá současně s výmalbou a nátěrem zábradlí.

Výhody nových madel

  • kvalitní provedení a materiály
  • dlouhá životnost
  • odolný, bezúdržbový povrch
  • cenová dostupnost
  • široká barevná nabídka
  • neobsahují žádné nebezpečné látky
  • zdravotní nezávadnost

Veškeré typy madel lze objednat přímo od firmy Dastech prostřednictvím web stránek www.madlapropanelovedomy.cz. Samozřejmá je odborná konzultace, zaměření, rozpočty a návrhy zdarma.

komerční sdělení

Autor: Redakce Okolobytu.cz