Minerální izolace prověří i váš iPad. Vystrašte ho k smrti!

Přiznejme si – jsou pokusy, kdy je předem jasné, že tady o nic moc nepůjde. Budeme-li mít za protivníka oheň, zkouška bude pěkně naostro. Riskli byste si zapůjčit pro test nehořlavosti minerální izolace váš milovaný iPad? Máte obavu, že by se mohlo jednat o pouhý marketingový tah? I když bude izolace nehořlavá, jistě bude iPAD vystaven podmínkám teploty a kouře natolik, že to nemůže zvládnout... Pojďme se tedy přesvědčit, jak to s hořlavostí minerání izolace opravdu je.

Hoří to?

Tepelně izolační vlastnosti nejsou jediné kritérium, které by nás mělo při zateplení našeho domu zajímat. Riziko požáru obecně podceňujeme a při výběru materiálů, kterými se obklopujeme, mu nevěnujeme dostatečnou pozornost. Věděli jste, že právě výškové budovy se v případě požáru mohou stát nemilosrdnou pastí?

Mnohem větší nebezpečí než přímý oheň totiž znamená dusivý kouř. Typickým příkladem jsou výškové domy, kde se požár lokalizuje na menší oblast, ale nebezpečný a jedovatý dým dokáže rychle proniknout i do okolních prostor. Z tohoto důvodu se v ČR na vnějších fasádách obytných budov u novostaveb od výšky 12 metrů a u rekonstrukcí od výšky 22,5 metru povinně aplikují pouze nehořlavé izolační materiály.

Kamenná vlna je nehořlavý a navíc i protipožární materiál. Pokud vznikne požár, nepřispívá k jeho šíření. Protože dokáže vzdorovat teplotám až kolem 1 000 °C, vytváří protipožární bariéru, která znesnadňuje rozvoj požáru a brání jeho rozšíření do jiných částí budovy. Kamenná vlna také zabraňuje vzniku kouře a nevytváří odkapávající rozžhavené kapky, jimiž by se požár dál rozrůstal.

Má i řadu dalších výhod.

Zpátky k iPadu

Pojďme se vrátit k iPadu. Každé tvrzení by mělo být podloženo dostatečně průkaznými důkazy. Společnost ROCKWOOL vše zdokumentovala a video umístila na Youtube. V hlavní roli iPad a rychle se šířící oheň. V roli zachránce vystoupí izolace z kamenné vlny ROCKWOOL. Půjčíte na další pokus i svůj iPad?

Autor: Dominika Bučková