Na co byste neměli zapomenout při výběru dětské postele

Na co byste neměli zapomenout při výběru dětské postele

Jak moc je kvalitní spánek důležitý pro život, poznáte zpravidla až tehdy, když se vám nedaří zamhouřit oka. Organismus potřebuje odpočívat, a ten dětský ještě o něco více. Děti by měly naspat i deset až jedenáct hodin, s přibývajícím věkem se potřeba spánku snižuje. A aby mohlo tělo během noci dostatečně regenerovat, je potřeba dítěti pořídit kvalitní matraci a postel. Dobrým spánkem totiž zaručíte nejen lepší náladu, ale i výsledky ve škole. Postel je investicí na dlouhá léta, proto se nebojte připlatit si za kvalitu. Aby se vám nestalo, že si připlatíte, ale nedostanete, co byste očekávali, držte se při nákupu následujících rad.

1. Myslete na věk potomka

Bavíme se sice o postelích, nikoliv dětských postýlkách, ovšem je rozdíl, zda kupujete lůžko pro pětileté dítko, nebo čtrnáctiletého studenta. A jaký? V rozměrech dětské postele sice ne, ty jsou pořád stejné, ale barvy i styl se liší.

Pro nejmenší nezbedy, kteří nechtějí chodit na kutě včas, se budou hodit nápadité dětské postele ve tvaru hradu, auta apod. Nebo můžete pořídit rovnou lůžko se skluzavkou, tomu neodolá žádné dítko. Jednu nevýhodu ale tyto krásné postele mají. Přijde doba, kdy dítě začne takhle dětský nábytek odmítat. Pokud tedy pořídíte formuli, počítejte s tím, že nevydrží až do doby, než se potomek odstěhuje.

Rozumným kompromisem mezi postelí pro dospělé a veselou dětskou variantou jsou barevné dětské postele. Oranžová, zelená, modrá, růžová – stačí si jen vybrat, do jakého stylu chcete ladit celý pokoj.

2. Málo prostoru řešte palandou

Palanda či patrová postel. Říkejte tomu, jak chcete, každopádně jde o skvělé řešení pro sourozence. Starší bude spát nahoře, menší dole a oba budou mít své soukromí. Opět ale myslete do budoucna a pořiďte takový model, který se dá rozložit na dvě samostatné dětské postele. Jednou pokojíček pravděpodobně přestavíte a třeba už děti nebudou chtít spát v patrové posteli.

Prostorově úsporným řešením jsou i vyvýšené dětské postele, pod nimiž je stůl či skříňka. Drobnou nevýhodou tady může být výška postele. Až dítě vyroste, je dost možné, že se pod postel už nevleze a bude se muset krčit, když si půjde pro něco do skříňky.

3. Nezapomeňte na úložný prostor

Čím dál oblíbenější jsou postele s úložnými prostory. Jsou vysoké a pod nimi se nachází klasické zásuvky. Je to praktické, ovšem myslete na ostatní zařízení pokoje. Před takovou postel nelze postavit například noční stolek, protože by bránil otevírání šuplíků.

Místo šuplíků se může pod postelí nacházet rovněž další vysunovací lůžko. Pro každodenní spaní určené není, ovšem na občasné přespání návštěvy jej určitě využijete.

Dost už bylo rad, teď jste zcela připravení vydat se na průzkum trhu. Otevřete e-shopy, navštivte kamenné prodejny a sledujte, kde mají nejhezčí dětské postele. Výběr nebude snadný, ale s výše uvedenými tipy na paměti určitě chybu neuděláte.

Autor: komerční prezentace