Nejdůležitější pravidla správného výběru vybavení koupelny

Nejdůležitější pravidla správného výběru vybavení koupelny

Foto: JIKA

Nové vybavení koupelny neřešíme každý den.Určitě je prozíravé, nechat si poradit. Sanitární keramika se nám na první pohled může zdát stejná, přesto jsou v ní zásadní rozdíly. A tak bychom mohli pokračovat i u dalšího vybavení koupelny. Podle čeho bychom měli vybírat a kdo nám skutečně objektivně poradí.

Podle instalatérů i prodejců sanitární techniky se tuzemští zákazníci při zařizování koupelny rozhodují na základě jejich doporučení. Stejně tak výběr ovlivňuje země výroby, kvalita servisu ze strany výrobce a nově zákazníci zohledňují i ekologii. Poptávka po ekologických systémech se meziročně zvyšuje v řádech stovek procent.

Jak by měla nová koupelna vypadat? Vzhled musí vyhovovat i technickým možnostem

S představou většinou až tak velké problémy nemáme, s praxí je to již horší. Většina z nás se tak spoléhá na rady instalatérů. „Běžný koncový zákazník často ani netuší, jak vybavený může konkrétní modul být a jaké jsou jeho přednosti. Zákazníci tak většinou dají na naše doporučení na základě zkušeností,“ potvrzuje instalatér Filip Trávníček. Obdobný trend sledují i prodejci sanitární techniky. „Pro zákazníky je důležité doporučení prodejců, kteří se v našem studiu řídí zkušeností s kvalitou produktu a servisem ze strany výrobce, především možností konzultovat technická řešení jednotlivých staveb,“ uvádí Ondřej Jonáš, vedoucí koupelnového studia Ptáček.

V koupelně a na toaletě nás zajímají i úspory vody

Rostoucí zájem o ekologické splachování, provázené výraznými úsporami vody potvrzují i výrobci sanitární techniky. „Ačkoliv je stále větší zájem o ekologické systémy v zahraničí, poptávka se zvyšuje i v tuzemsku meziročně v řádech stovek procent. Ekologický systém splachování snižuje spotřebu vody na 2 až 4 litry na jedno spláchnutí,“ potvrzuje Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alcaplast, která jako jedna z mála vyrábí komplexní ekologické WC systémy. Taková řešení nejlépe odpovídají našim představám – máme koupelnu podle posledních trendů, šetříme vodu a chováme se ekologicky.

Do popředí vstupují české značky. Jsou kvalitní a s výrobcem je snazší komunikace

Ačkoliv je na tuzemském trhu široká nabídka sortimentu sanitární techniky, prodejci i instalatéři mnohdy dávají přednost českým výrobkům. „Při práci upřednostňujeme české výrobce. To totiž znamená snazší dostupnost náhradních dílů i komunikaci směrem k výrobci,“ uvádí instalatér Filip Trávníček. Obdobně i prodejce instalatérského materiálu Petr Stronček zohledňuje původ výrobku. „Jako prodejci klademe důraz na to, aby byl produkt český. I když jsou u zákazníků stále více v podvědomí zahraniční prodejci, většinou se rozhodnou podle našeho doporučení,“ uvádí Petr Stronček z velkoskladu voda-topení-plyn M-9 a dodává, že pro zákazníky je kromě toho důležitá i kvalita a jednoduchost montáže.

Autor: Redakce Okolobytu.cz