Nemáte dost peněz na kvalitní vánoční dárky? Nestresujte se, existuje řešení!

Nemáte dost peněz na kvalitní vánoční dárky? Nestresujte se, existuje řešení!

Vánoce klepou na dveře a je tedy nejvyšší čas začít shánět vhodné dárky. Radost dokáže udělat každá maličkost darovaná od srdce. Ovšem ještě více potěší kvalitní dárky, mezi které patří i spotřebiče do domácnosti. V některých případech se jedná o dražší nákupy, na které nemusíte mít peníze. Přesto můžete složitou situaci vyřešit snadno a rychle.

Jak vyřešit nákup bez peněz?

Nejjednodušší cestou k nákupu domácích spotřebičů bez peněz jsou nákupy na splátky a úvěry. Obě tyto varianty mají svoje výhody a nevýhody.

Nákupy na splátky

Jednoznačně největší výhodou nákupu na splátky je skutečnost, že ho nabízí většina kamenných prodejen a mnoho eshopů. Proto pokud se někde rozhodnete koupit spotřebič, obvykle vám umožní nákup na splátky na počkání.

Další časté výhody jsou např.:

  • bez poplatku za vyřízení
  • bez ručitele
  • nemusíte mít hotovost
  • volba počtu splátek zákazníkem
  • předčasná splátka bez sankcí

Naopak hlavní nevýhodou je v podstatě nulová možnost si vybrat poskytovatele nákupu na splátky. Zde záleží na prodejci, s kým spolupracuje. Důsledkem může být nevýhodná úroková sazba nebo jiné podmínky, které byste si sami nevybrali.

Úvěry

Počet klasických půjček (úvěrů) výrazně převyšuje nabídku nákupů na splátky. Proto je z čeho vybírat a každý může získat ty nejvýhodnější podmínky. Stačí, když výběru věnujete trochu času. Vše vám ulehčí online srovnání půjček, kde můžete vyplnit i žádost.

Mezi největší výhody úvěrů patří např.:

  • nabídky na půjčky bez ručitele, před výplatou, bez doložení příjmů
  • první půjčky zdarma
  • navýšení limitu při opakovaných půjčkách
  • i pro zájemce se zápisem v registrech dlužníků
  • na bankovní účet nebo v hotovosti

Zřejmě největší nevýhodou úvěrů je to, že si je musíte zařídit sami. Navíc dříve, než půjdete domácí spotřebič nakupovat, abyste ho měli čím zaplatit. Ovšem je potřeba si uvědomit, že to vám dává vyšší míru svobody v rozhodování, kdy a kde dárek nakoupíte. O možnosti ušetřit nemluvě.

Aktuální zajímavé akce úvěrových společností

Tak jako u jiných produktů, i v případě úvěrů se nejvíce vyplatí, když využijete nějakou zajímavou akci. Zejména před Vánoci je jich hodně.

Za řádné splácení vrácení části splátek

Pokud patříte mezi zodpovědné dlužníky, určitě by vám neměly uniknout nabídky na vrácení části splátek. Jedná se o formu odměny pro každého, kdo úvěr splácí řádně a včas. Celkový objem vrácených peněz závisí hlavně na výši úvěru. Např. nebankovní společnost Profi Credit vrátí až 27 000 Kč. Půjčit si u nich můžete 10 000 Kč až 166 000 Kč na cokoliv. Obvyklá doba splatnosti je 12 až 60 měsíců.

První půjčka zdarma

Jestliže nepotřebujete deseti tisíce, měli byste se porozhlédnout po první půjčce zdarma. Ta je nabízena pouze pro první půjčení u dané společnosti. Pokud ji vrátíte v domluveném termínu, nebude vás stát ani korunu navíc! Určitou nevýhodou ovšem je, že tyto půjčky mají kratší termín splatnosti, který je většinou v rozmezí 14 – 30 dní. Výjimkou je první půjčka zdarma od společnosti Provident. U nich lze získat 3 000 Kč až 9 000 Kč na dobu 3 měsíců! První půjčku zdarma také nabízí Zaplo půjčka od 1 000 Kč do 8 000 Kč na 7 až 30 dní. Kdybyste si potřebovali půjčit pouze na 14 dní, můžete využít krátkodobou půjčku Kamali. K dispozici jsou částky od 1 000 Kč do 10 000 Kč.

Výherní akce

Před Vánocemi někteří poskytovatelé úvěrů pořádají speciální soutěže, ve kterých lze získat zajímavé ceny. Např. nebankovní společnost Fair Credit dala do výher televize, chytré telefony, tablety aj. produkty. Výhru může získat každý, kdo si v období od 1.11.2017 do 15.12.2017 vezme Fajn půjčku nebo Fajn půjčku max. Dále si musí tipnout, kolik těchto půjček bude v daném období poskytnuto. Nejpřesnější tipy vyhrávají. Hotovostní Fajn půjčka je nabízena od 4 000 Kč do 50 000 Kč na 43 nebo 58 týdnů. Bezhotovostní Fajn půjčka max je od 40 000 Kč do 150 000 Kč na 12 až 36 měsíců.

Autor: komerční prezentace