Neutrácejte desetitisíce, refresh kuchyně můžete mít za zlomek ceny

Neutrácejte desetitisíce, refresh kuchyně můžete mít za zlomek ceny

Foto: GRENA

Okoukaná, nemoderní, v horším případě i oprýskaná – máte už delší dobu pocit, že by i vaše kuchyně potřebovala změnu? Pokud neplánujete zásadní změny ve velikosti, nebo rozmístění jednotlivých zón, můžeme kuchyni dopřát rychlý restart. Věřte, bude na pohled vypadat jako úplně nová.

Než s proměnou začnete

Renovace čehokoliv vyžaduje důkladné promyšlení, u kuchyně to platí obzvlášť. Právě zde vyžadujeme, aby byla kuchyně plně funkční, vše bylo umístěno chytře – to v kuchyni znamená dobře po ruce. Pokud s tím nemáte u stávající kuchyně problém, zaměřte se na kontrolu korpusu skříněk. Je v pořádku? Většinou ano, protože nejvíce namáhaná, případně poškozená místa se týkají kuchyňských dvířek a zásuvek. Teď už stojíte jenom krůček od rozhodnutí – pro novou tvář kuchyně můžeme vyměnit jen dvířka a kování. Vyměníme-li i kuchyňskou pracovní desku, kuchyně bude na pohled vypadat skutečně jako nová a díky vyměněnému kování bude stejně tak i fungovat.

Aktuální trendy i styl vašeho bytu

Z čeho lze vybírat? Ať už se rozhodnete pro výraznou změnu vzhledu kuchyně z poněkud fádní a zastaralé klasiky do vaší oblíbené barvy, nebo zvolíte přírodní dezény, patinu, elegantní lesk, mat, metalický odstín, anebo dokonce kontrastní kombinaci zdánlivě neslučitelných materiálů či barev – všechna přání vám výrobci kuchyňských dvířek umí splnit. Také styl dvířek můžete volit tak, aby odpovídal stylu vybavení vašeho bytu. Do moderních interiérů jsou vhodná dvířka s čistými ostrými liniemi, stále oblíbená zůstávají dvířka frézovaná, případně až s rustikální motivy s patinou. Pak vám už jenom bude zbývat, zda zvolíte některá s prosklením nebo se vám více líbí třeba zdobená vitráží nebo mřížkou? Jestli nevíte, jak se rozhodnout a chybí vám představivost, můžete využít chytrého pomocníka - konfigurátor kuchyňských dvířek na www.nova-dvirka.cz. Vybírat si zde můžete až z 79 variant.

Jaký materiál dvířek bude nejvhodnější

Bez obav můžete zvolit dvířka z dřevovláknité MDF desky. Jedná se o běžně používané řešení, které se vám bude líbit i cenou. Bát se nemusíte ani estetické stránky – kvalitní PVC nebo PP fólie použité na povrch dvířek velmi věrně napodobují nespočet dřevěných dezénů, akrylátové fólie vnesou do kuchyně módní extra vysoký lesk či hluboký mat a navíc se můžete spolehnout na velmi vysokou odolnost proti poškození, což se v kuchyni jistě hodí. Všechny materiály se snadno udržují běžnými, neagresivními čisticími prostředky bez brousícího efektu nebo pomocí leštidel.

Jednou měř…

Kuchyňská dvířka na stávající korpusy musí být vyrobena přesně na míru. Proto je důkladné změření všech otvorů, zásuvek či čelních stěn vestavných spotřebičů, které chcete vyměnit. Možné je také vyrobit obklad velmi oblíbených kuchyňských ostrůvků, není se tedy třeba obávat toho, že by kuchyně nebyla dokonale sladěna do posledního detailu.

Montáž zvládnete sami

Výměnu dvířek byste měli zvládnout svépomocí - odmontování starých dvířek, revize či případná výměna pantů a nasazení dvířek nových by šikovnému kutilovi mělo zabrat jedno odpoledne. Je to zcela jednoduché - postačí aku šroubovák a trocha zručnosti. Pokud si ale na výměnu ani tak netroufáte a nechcete dvířka spíše zničit než vyměnit, nechte si dvířka namontovat firmou.

Autor: Redakce Okolobytu.cz