Nezmeškejte další konzultační den MMR se zaměřením na oblast bydlení

Trápí vás změny, které zavedl nový občanský zákoník? Nechápete všechna nová ustanovení, případně se vám je nedaří aplikovat v praxi? Odpovědi na řadu otázek naleznete na dalším konzultačním dni, pořádaným Ministerstvem pro místní rozvoj. Konzultační den k bytové problematice se uskuteční v úterý 3. června 2014 od 10.00 hodin ve velkém sále Divadla Image, Pařížská 4, Praha 1.

Přijďte se seznámit s aktuálními informace z oblasti bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá tyto bezplatné konzultační dny zaměřené na metodicko – poradenskou činnost zejména pro obce jako vlastníky bytového fondu, městské a krajské úřady, další organizace a orgány a občany. Konzultační dny se průřezově týkají problematiky bydlení, správy a provozu bytového fondu včetně nájmu bytů a nebytových prostor, vlastnictví bytů a souvisejících právních otázek. Krom toho se na konzultačních dnech představí Portál o bydlení včetně možností praktického využití pro majitele či nájemníky. Předpokládané trvání akce je do 12 hod.

Program:

  • Veškeré informace o programech podpory bydlení (www.portalobydleni.cz) – Bc. Petr Fulín, zástupce sekce marketingu SFRB.
  • Odpovědi k dotazům ohledně programů podpory bydlení – Ing. Helena Suchá, zástupce sekce podpor SFRB.
  • Přechod nájmu bytu a dědění nájmu – JUDr. Pavla Schödelbauerová a Mgr. Hana Klímová, zástupci právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  • Založení společenství vlastníků jednotek, změny stanov společenství vlastníků jednotek – JUDr. Pavla Schödelbauerová a Mgr. Kvetoslava Janská, zástupci právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  • Případné odpovědi na právní dotazy – JUDr. Pavla Schödelbauerová a JUDr. Josef Darebný, zástupci právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.

Své názory budete moci vyjádřit i pomocí dotazníku, jehož elektronickou verzi najdete na Portálu o bydlení. Zaměřuje se právě na změny, které od ledna 2014 přinesl nový občanský zákoník v oblasti bydlení a krom toho také na změny, které kvůli novému zákonu o obchodních korporacích dopadly na bytová družstva.

Další akce, které by neměly uniknout vaší pozornosti, průběžně sledujte v rubrice kalendář na stránkách MMR. Účast na těchto konzultačních dnech je zcela dobrovolná; závisí na potřebě informací týkajících se výše uvedených okruhů a je bezplatná, není třeba se předem registrovat.

/Zdroj: MMR ČR/

Autor: Redakce Okolobytu.cz