Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze skončila. Co bude mít Praha dál?

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR k 31. říjnu 2015 ukončily příjem žádostí o dotace na energeticky úsporné rekonstrukce bytových domů na území hlavního města Prahy. „Aktuálně připravujeme pokračování této výzvy, naším cílem je vyhlásit ji v obdobné podobě jako výzvu na rodinné domy, tedy jako kontinuální, to znamená jako stabilní a předvídatelný program,“ řekl k ukončené výzvě ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zájemci o dotace na renovaci bytových domů v Praze z programu Nová zelená úsporám mohli své žádosti podávat od 15. května až do sobotní půlnoci. Během této doby bylo v systému založeno (rozpracováno) celkem 1003 žádostí, z toho reálně podáno byl nakonec 260 žádostí s požadovanou dotací 158 milionů korun.

Rekonstrukce pro rodinné domy a na výstavbu nových domů v pasivním standardu pokračují

Akrtuálně běží NZÚ pro energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a výstavbu nových domů v pasivním standardu. Tato výzva je kontinuální a žádosti lze tedy podávat průběžně až do konce programu, tedy do roku 2021. Během této doby program přerozdělí zhruba 27 miliard korun získaných z prodeje emisních povolenek.

Autor: Redakce Okolobytu.cz