Nové číslo časopisu Okolo bytu 1/2013

První letošní číslo časopisu Okolo bytu je již v prodeji. Úvodem časopisu se již potřetí vracíme na jedno z pražských sídlišť. Bytové družstvo právě úspěšně prošlo transformací na SVJ a připravuje se na zahájení komplexní rekonstrukce domu. Tentokrát se společně podíváme, jak probíhalo výběrové řízení. Úskalí, na které je nutné dát pozor je řada, přitom není nijak náročné se jich vyvarovat.

Tématem, které má před sebou velkou budoucnost, je zateplování již zateplených domů. Zatímco před deseti lety bylo běžné zateplovat izolacemi o tloušťce 5–8 cm, dnes je standardně používáno zateplení 14 – 20 cm. Mnoho domů je tedy sice zatepleno, přesto mají v hospodaření s energiemi zajímavé rezervy. Jak je možné situaci řešit? Začátek roku je spojen i s pravidelnými ročními vyúčtováními. V tématu o spotřebě vody jsme se proto zaměřili na ztráty vody, možnosti nových vodoměrů a nové technologie odečtů spotřeby, které umí ušetřit až desítky procent nákladů.

Bez ohledu na roční období zůstává aktuální téma výměny výtahů. Nepříjemně vysoký počet výtahů je stále provozován s řadou rizik a je nutné situaci co nejdříve řešit. V jakém případě se ještě vyplatí rekonstrukce a kdy je vhodnější pořídit výtah nový? Jistě vás budou zajímat i možnosti financování – i pro tuto situaci jsou k dispozici speciální finanční produkty, které jsou pro financování výměny výtahu vhodné. Financovat prostřednictvím úvěru lze až 100 % ceny výtahu.

Kde časopis získat?

Časopis Okolo bytu je neprodejný, lze jej získat na tématicky odpovídajících seminářích, zejména celoročních cyklech seminářů projektů Jak to dělají a Dům plný úspor. S časopisem se také budete moci setkávat u společností, které se na přípravě časopisu svými odbornými informacemi podílejí a v některých informačních centrech (například Svazu malých bytových družstev, MMR, prodejních a poradenských míst bank, spořitelen a společností zajišťujících správu majetku, konzultačních center pro úspory energií a na některých dalších místech). Časopis Okolo bytu je zaměřen na bytová družstva a SVJ a přináší informacím z oblasti legislativy, správy domu nebo sousedských vztahů.

Zasílání časopisu přímo na vaši adresu je možné si objednat na e-mailové adrese: info@okolobytu.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.mediaadvice.cz a www.okolobytu.cz. Manipulační poplatek za jeden výtisk tvoří 30 Kč.

Autor: Redakce Okolobytu.cz