Nové číslo časopisu Okolo bytu #2

Nevíte kde hledat informace týkající se bytových družstev a SVJ? Vyzkoušejte tištěný časopis Okolo bytu 1/2012, který přináší informace z oblasti legislativy, správy domu nebo sousedských vztahů. Poradí Vám také jak zlepšit interiér vašeho bytu nebo jak upravit exteriér domu tak, abyste se v něm cítili dobře. Věnuje se situacím a problémům, s nimiž se při správě domu a péči o něj setkávají zástupci bytových družstev a SVJ i jednotliví vlastníci bytů.

Co vás zajímá?

Hned v úvodu časopisu vám nabízíme druhý díl seriálu o panelovém domě, který přechází z BD na SVJ a současně plánuje zahájení komplexní rekonstrukce celého domu. Tentokrát se dozvíte více o založení SVJ se společným řízením SVJ i bytového družstva. Objevují se také otázky kdo půjde do výboru nebo jak budou probíhat schůze. Při jednání však neustále probíhá již zmíněná rekonstrukce, na kterou je třeba také dohlížet.

V rubrice Finanční rádce se tentokrát dočtete jak to může vypadat, když se v domě hlasuje o penězích. Jak odhlasovat milionovou rekonstrukci, nebo co dělat, když náš dům není jednotný.

Dalším horkým tématem je již klasicky výměna oken. Jak je to ale s nastávající zimou? Je i v tomto období výměna možná? Dále se dozvíte jaká okna vybrat a čím se výměna oken v zimě liší oproti letní rekonstrukci. Nezapomeneme vám ani připomenou několik základních pravidel jak o okna pečovat i jak správně větrat.

Podzimní čas nám už pomalu připomíná, že bychom měli oprášit radiátory a začít pomalu přitápět. Bohužel nám nepřejí dodavatelé energií, díky kterým se nám topení může pořádně prodražit. Alternativní řešení nabízí článek o odpojení domu od centrálního zdroje tepla. Dočtete se v něm jaká úskalí tento krok přináší a zda se vůbec vyplatí. Ušetřit také můžete pomocí známých solárních kolektorům. Jaké úspory to přineslo panelovému domu v Řepích?

Nezapomněli jsme ani na zateplení panelového domu. O tom jsme si povídali s Ing. Jiřím Kudličkou, vedoucím komunikace Sdružení EPS ČR. A když už jsme byli u zateplování, podívali jsme se také na ty, kteří dokáží i práci na exteriéru domu v krátké době zničit. Jedná se o holubi, kteří s námi ať chceme nebo ne ve městě žijí. Jak jim můžeme efektivně dát najevo, že je v domě nechceme? Pár rad jsme pro Vás našli.

Kde časopis získat?

Časopis Okolo bytu je neprodejný, lze jej získat na tématicky odpovídajících seminářích, zejména celoročních cyklech seminářů projektů Jak to dělají a Dům plný úspor. S časopisem se také budete moci setkávat u společností, které se na přípravě časopisu svými odbornými informacemi podílejí a v některých informačních centrech (například Svazu malých bytových družstev, MMR, prodejních a poradenských míst bank, spořitelen a společností zajišťujících správu majetku, konzultačních center pro úspory energií a na některých dalších místech).

Zasílání časopisu přímo na vaši adresu je možné si objednat na e-mailové adrese: info@okolobytu.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.mediaadvice.cz a www.okolobytu.cz. Manipulační poplatek za jeden výtisk tvoří 30 Kč.

Autor: Redakce Okolobytu.cz