Nový e-letter s komentáři k vašim diskuzím

Během května jsme do našeho pravidelného e-letteru zpracovali témata, která jste nejvíce řešili v diskuzi na Okolobytu.cz a která se probírala i na Akademii pro bytové domy. Co vás zajímalo? Opět to byla účast notáře u změny stanov. Aktuálně stoupá zájem o výklad k nové vyhlášce o rozúčtování tepla ohledně odhlasování nových poměrů. O komentáře jsme poprosili naše spolupracující odborníky.

Poslední dobou nejvíce hýbalo diskuzí téma řešící vývoj situace kolem povinnosti účasti notáře u změny stanov. Situace ohledně přítomnosti notáře u změny stanov je v současnosti značně nepřehledná a rovněž právní názor je v jednotlivých krajích diferencovaný. O shrnutí aktuálního vývoje jsme pro e-letter Okolobytu.cz požádali právníka Mgr. Jana Eisenreicha, spolupracujícího s portálem Zmenastanov.cz. Stanovisko pro Okolobytu.cz poskytl také RNDr. Jiří Klíma, ředitel odboru politiky bydlení na MMR.

Na základě vašich dotazů jsme pro e-letter Okolobytu.cz dále zpracovali téma kdy odhlasovat změnu poměrů v rozúčtování vytápění. V tuto chvíli vás nejvíce zajímá, zda je možné nové poměry pro základní a spotřební složku odhlasovat už teď, nebo je nutné čekat na novou fakturační sezónu a tedy odhlasovat až po 1. 1. 2017? Stanovisko pro vás zpracovalo SBD Praha.

V e-letteru naleznete i kompletní přehled o změnách ve vyúčtování služeb v roce 2016.

Zajímavé informace vám přinášíme i v článku věnujícím se dilematu jak naložit s nedostatečným zateplením. Je lepší původní izolaci upravit, nebo zateplit nanovo? V e-letteru se také dočtete o certifikovaném systému pro zateplení vašeho balkonu.

A co zajímá zřejmě každého? Samozřejmě možnosti, jak uspořit. Ať už se jedná o výdaje za energii nebo za vodu, vždy existuje způsob, jak nadbytečné náklady minimalizovat.

Probereme i mnohdy problematické sousedské vztahy, které ve sdílených domech mohou komplikovat život.

Zaujala vás květnová témata? A už odebíráte newsletter Okolo bytu? Přihlaste se k bezplatnému odběru newsletteru.

Autor: Redakce Okolobytu.cz