Odpovědnost předsedů a členů výboru SVJ a BD na zajímavém semináři v Praze

Vlastníte byt, nebo jste členem bytového družstva? A jak u vás vypadají schůze, když se volí noví členové výboru? Pokud si i vy vybavíte sklopené pohledy a odmítavá gesta, patříte mezi naprostou většinu. Důvodem je strach z odpovědnosti a následků za případné chybné rozhodnutí, i nedostatek času, či obava ze střetů. Je skutečně pravda, že odpovědnost za výkon funkce ze statutárních zástupců SVJ nebo BD nikdo nesejme a riziko postihu je velmi reálné. Co bychom měli dělat, abychom se členství ve výboru nemuseli obávat? Především je důležité abychom se vzdělali a správně pochopili, co pro nás výkon funkce ve statutárních orgánech SVJ a BD vlastně znamená.

Důležité informace o odpovědnosti statutárních orgánů

Jedinečnou příležitostí jak získat důležité informace o Odpovědnosti statutárních orgánů SVJ a BD je zúčastnit se dalšího semináře Akademie pro bytové domy, který se uskuteční již 31. března 2016, 16.00–19.00 hod., v Centru služeb PRE Jungmannova 747/28 (Palác TeTa), v Praze. Registrovat zdarma se můžete na www.akademiebd.cz, kde jsou zveřejněna i témata dalších zajímavých seminářů.

Účastníci semináře získají informace o tom, jaké povinnosti a odpovědnosti mají členové statutárního orgánu společenství vlastníků a bytových družstev (předseda či členové výboru). Hovořit se také bude o tom jak řídit schůzi vlastníků, co znamená vykonávat funkci s péčí řádného hospodáře a za co odpovídá či neodpovídá správce. Přednášet budou přední odborníci, kteří se přímo podílí na tvorbě zákonů o bydlení. Seminář je pro všechny registrované zdarma. Počet účastníků je omezen kapacitou sálu.

Autor: Redakce Okolobytu.cz