Okolo bytu 1/2014

V únoru vyšlo nové číslo časopisu Okolo bytu – praktické informace pro bytová družstva a SVJ. Dozvíte se v něm řadu informací z oblasti renovací a revitalizací, zabezpečení i legislativy.

Nové číslo časopisu Okolo bytu 1/2014Velká pozornost je v novém čísle věnována zabezpečení obytných objektů. Z meziročního srovnání vyplývá, že v celé České republice vzorstl počet vloupání ve všech typů obydlí, zatímco kraj Pardubický zaznamenal úbytek násilného vniknutí do bytů. Poradíme vám proto, jak drobnými úpravami krádežím zabránit či jak jednat s pojišťovnami v případě, že k vloupání dojde.

Dále v publikaci Okolo bytu poskytujeme vyčerpávající informace o financování revitalizací bytových domů. Na obnově bytového fondu se totiž budou dle předpokladů v roce 2014 nadále podílet jak banky, tak stát. Ze strany státu půjdě opět o úrokové zvýhodněné úvěry. Novinkou na bankovním trhu je pak úvěr poskytovaný bez měsíčního poplatku za vedení úvěrového účtu.

Plánujete změnu dodavatele energií? Pak právě pro vás přinášíme stručný průvodce, který vám upozorní na hlavní kroky přestupu k jinému dodavateli.

Jak časopis získat?

Časopis Okolo bytu je neprodejný, lze jej získat na tematicky odpovídajících seminářích, zejména celoročních cyklech seminářů projektů Jak to dělají a Dům plný úspor. S časopisem se také budete moci setkávat u společností, které se na přípravě časopisu svými odbornými informacemi podílejí a v některých informačních centrech (například Svazu malých bytových družstev, MMR, prodejních a poradenských míst bank, spořitelen a společností zajišťujících správu majetku, konzultačních center pro úspory energií a na některých dalších místech). Časopis Okolo bytu je zaměřen na bytová družstva a SVJ a přináší informacím z oblasti legislativy, správy domu nebo sousedských vztahů.

Zasílání časopisu přímo na vaši adresu je možné si objednat na e-mailové adrese: info@okolobytu.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.mediaadvice.cz a www.okolobytu.cz. Manipulační poplatek za jeden výtisk tvoří 30 Kč.

Autor: Redakce Okolobytu.cz