První letošní e-letter pro BD a SVJ právě vychází

Právě vychází první letošní číslo e-letteru pro bytová družstva a SVJ. Věnuje se především legislativě, která v souvislosti s novým občanským zákoníkem přináší řadu úprav. Dozvíte se v něm ale i řadu dalších zajímavých rad a informací, například z oblasti revitalizace panelových domů.

Chystáte se na úpravy panelového domu? Pak se zamyslete, na kterých položkách se nevyplatí příliš šetřit. V novém vydání e-letteru Pro bytová družstva a SVJ místopředseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků rozebere nejběžnější nedostatky projektových dokumentací i statických posudků a upozorní na díky nim hrozící problémy.

S účinností nového občanského zákoníku se mimo jiné od ledna 2014 mění některé předpisy hypotečního bankovnictví i nemovitostí. Nově má například katastr nemovitostí povinnost informovat majitele nemovitostí o všech změnách, ke kterým by mělo v souvislosti s jeho bytem, pozemkem či domem dojít. Katastru nemovitostí se týká i další zákonná úprava – výmaz zástavního práva z katastru bude nyní zpoplatněn.

Závěrem také přijměte naše pozvání na semináře projektu Jak to dělají jinde, kde na vás čeká řada ukázek z oblasti revitalizace bytového fondu. Semináře se konají po celé republice a trvají až do konce května. Informace o tom, jak se k účasti na sympóziu přihlásit, naleznete v našem e-letteru či na internetových stránkách sdružení Pro náš dům.

Jak se přihlásit k odběru newsletteru?

E-letter Pro bytová družstva a SVJ rozesíláme na registrovené e-mailové adresy pětkrát ročně, a to v termínech 25. února, 25. dubna, 25. června, 25. září a 25. listopadu. Odběr e-letteru je zdarma a přihlásit se k němu můžete na internetových stránkách www.probdsvj.cz. V případě, že o odběr e-letteru přestanete mít zájem, můžete se jednoduše odhlásit.

E-letter Pro bytová družstva a SVJ je určen především pro potřeby malých bytových družstev a společenství vlastníků, informace v něm ale naleznou všichni, kteří se zajímají o témata kolem bydlení.

Autor: Redakce Okolobytu.cz