​Retro s modernou, terakota na stěnách - jsou zde trendy v interiéru 2017

​Retro s modernou, terakota na stěnách - jsou zde trendy v interiéru 2017

Foto: MT nábytek

I když do konce roku ještě zbývá řada týdnů, trend v interiéru pro rok 2017 jsou již odtajněny. V první řadě oprašte své znalosti terakoty a korku. K tomu ale přidejte notnou dávku představivosti – šlapat po nich nebudeme. Pak nám ještě zbývá spřátelit retro s modernou. Rok 2017 rozhodně nebude v našich interiérech žádná nuda.

Terakota a korek na stěnách navodí teplo domova

Vysoké ambice pro příští rok mají stěny v interiéru. Pokud chcete držet krok s trendy, poohlédněte se po terakotových obkladech. Jejich rustikální vzhled vdechne život i do nejchladnějších prostor. Využijte je například v koupelně, obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni. Vaše bydlení díky nim získá zcela novou atmosféru.

Návrat hlásí i korek, který do této doby našel spíše praktické než dekorativní uplatnění. V roce 2017 se však zařadí po bok největších trendů bytového interiéru a získá punc vysoké elegance. Odborníci predikují, že jím budou pokryté především stěny domácností. Nejen esteticky, ale i prakticky poslouží například v domácích pracovnách. Kromě zútulnění prostoru jej můžete využívat také jako nástěnku na důležité poznámky.

Vintage i retro styl vynikne v kontrastu s modernou

Pokud vlastníte předměty, které si zachovaly punc dávných dob, máte vyhráno. Trendy roku 2017 totiž dávají opět šanci oblíbenému stylu vintage. Důležité je, aby mělo dané vybavení charakter a neslo v sobě osobitý příběh. Rozmanité textury navíc vtisknou prostoru jedinečný nádech pohodlí domova.

Podobnou atmosféru navodí také retro nábytek. Ten na jedné straně vynikne v ostré konfrontaci s dnešním světem moderních technologií, na druhé straně s nimi vytvoří harmonickou rovnováhu. „Na starý televizní stolek postavte LED televizor a vedle kožené pohovky umístěte křeslo z 80. let. Kontrastem získá prostor osobitý design. Pokud však nemáte staré kusy nábytku k dispozici, jsou v dnešní době na trhu dostupné věrné retro kousky, kterými svoje bydlení vyladíte do detailů,“ doporučuje Petra Triščíková z e-shopu s nábytkem MT nábytek, který má retro kusy nábytku v nabídce.

Do ložnic se vrací velké postele, které kombinují pohodlí i design

Proměna čeká i ložnice, kde se do centra zájmu opět dostává vzhled postele. Zatímco v posledních letech byla hlavním požadavkem praktičnost, v roce 2017 se opět vrací kromě pohodlí také design a elegance. Postel přestává být pouze pomůckou ke spánku a stává se výrazným doplňkem.

Řeč je totiž o rozměrných a měkkých postelích, které garantují maximální komfort a odpočinek. „Do ložnice v roce 2017 vybírejte výrazné designové postele s kvalitní matrací, která se přizpůsobí vašemu tělu. Pokud máte dostatek prostoru, zvolte raději postel o šířce 180 centimetrů. Trendy navíc zůstávají i čalouněné postele s prošíváním, vyrobené z prvotřídních materiálů. Futuristickou atmosféru vytvoří například postele s integrovaným LED osvětlením,“ přidává závěrem ještě jeden dobrý tip Petra Triščíková z e-shopu s nábytkem MT nábytek.


Autor: Redakce Okolobytu.cz