Ruční mytí nádobí pod mikroskopem. Co detailní průzkum odhalí?

Ruční mytí nádobí pod mikroskopem. Co detailní průzkum odhalí?

Foto: 123rf.com

Jak umýt špinavé nádobí ví většina z nás, ale jak umýt špinavé nádobí, aby bylo čisté a přitom se zbytečně neplýtvalo časem, vodou, energiemi a mycím prostředkem, to už tak zřejmé být nemusí. Pojďme si projít naše zažité postupy společně. Ode dneška ušetříte čas, práci i peníze.

Jak myjete nádobí vy?

Při ručním mytí nádobí rozlišujeme dva základní postupy, zatímco jedni myjí nádobí hned po jeho použití, druzí čekají, až se nahromadí větší množství a pak nádobí umyjí najednou. Další škatulkování přichází hned v dalším kroku, a to v rámci volby metody ručního mytí. Někteří myjí nádobí ve dřezu, do kterého napustí vodu, jiní pod tekoucí vodou. Jak tedy postupovat?

Mytí nádobí v napuštěném dřezu

Pro tuto variantu je ideální, pokud máte k dispozici dva dřezy, jeden na mytí a druhý
na oplachování. Pokud je nemáte, můžete zvolit variantu výpomoci lavorem, případně velkým hrncem. Na mytí používejte teplou vodu (cca 38 – 40 °C), na oplachování stačí studená, přičemž oba dřezy není nutné mít plné po okraj, stačí je naplnit zhruba do poloviny. Mycí prostředek dejte do mycí lázně až po napuštění vody, zabráníte tím vytvoření příliš velkého množství pěny. Množství přípravku dávkujte dle návodu, který je k dispozici na zadní straně každého balení. Doporučené dávkování prostředku: 2-3 vstříknutí (na 5 l), aby se vytvořila pěna, jakmile pěna zmizí, je potřeba prostředek znova nadávkovat.

Rozhoduje i pořadí

Pokud chcete dosáhnout nejlepšího mycího výsledku, doporučujeme mýt nádobí v následujícím pořadí dle křehkosti a míry zašpinění: sklo, porcelán, talíře, plastové
a dřevěné nádobí, příbory, hrnce a pánve. Hrnce a pánve se zaschlými zbytky jídla namočte nejlépe hned po vaření do vody s trochou přípravku pro ruční mytí nádobí. Zbytky potravin z nádobí seškrábněte do odpadkového koše či nádoby pro bio odpad, tekuté zbytky vždy vylévejte do toalety, předejde tak možnému zacpání odtoku a trubek. Pokud vám
na příborech zůstaly výrazné stopy od potravin, jako jsou špenát nebo kapusta, opláchněte je pod tekoucí studenou vodou bez použití prostředku na mytí nádobí. Tak budete následně moci napuštěnou vodu ve dřezu používat déle. Pamatovat bychom měli na to, že v napuštěném dřezu určeném k mytí nádobí by měla být souvislá vrstva pěny a nesmí se tvořit mastná oka na hladině. Jakmile pěna zmizí a mastnota a plovoucí nečistoty získají převahu, je rozhodně čas pro výměnu vody.

Lesk i bez myčky

Lesku nádobí dosáhnete bez práce použitím odkapávače, ve kterém stojí nádobí svisle. Příbory dejte do speciální přihrádky/samostatného odkapávače vždy rukojetí dolů. Čistě umyté nádobí tak osychá hygienicky na vzduchu. Jistě se shodneme na tom, že skleničky jsou v tomto postupu trošku náročnější a po jejich umístění do odkapávače a oschnutí vyžaduje jejich okraj ještě vyleštění. Zde pro vás máme jeden praktický tip: pokud skleničky uložíte po umytí dnem vzhůru na suchou utěrku, skleničky oschnou bez jediné kapky a i jejich okraje budou zcela beze skvrn.

Tento typ mytí je v rámci ručního mytí nádobí nejméně náročný na spotřebu vody, ale mnoho žen k němu má předsudky a považuje ho za nehygienický způsob. Spotřeba vody: cca 15 – 40 litrů (podle délky mytí a počtu nádobí).

Mytí pod tekoucí vodou

Pokud jste vyznavačem mytí nádobí pod tekoucí vodou, je vám asi jasné, že čím déle je voda puštěna a čím větším proudem teče, tím jsou vyšší náklady. Dobu mytí bychom tedy měli ideálně minimalizovat. Jak toho docílit? Určitě bychom se měli vyhnout zdlouhavému drhnutí, takže nechejte nejprve nádobí se silně zašpiněnými místy alespoň na chvíli odmočit.

A pak už je postup zcela jednoduchý, pořadí volby je zcela na vás. Jediné pravidlo se týká doporučeného dávkování mycího prostředku – kapka na houbičku nebo nádobí (2 ml), jakmile houbička přestane pěnit, je potřeba prostředek znovu nadávkovat. Tento typ mytí je nejvíce náročný na spotřebu vody, ale i elektrické energie. Doporučuje se vypínat vodu při „mytí“ a oplachovat pod slabým proudem. Spotřeba vody: cca 20 – 70 litrů (dle délky mýtí a počtu nádobí).

Jak můžeme ušetřit?

Do misky nalijte vodu a v ní rozmíchejte mycí prostředek. Doporučené dávkování prostředku je jedno vstříknutí (2 ml), aby se vytvořila pěna, jakmile zmizí, je potřeba opět nadávkovat. Houbičkou nebo kartáčkem tento roztok aplikujte na nádobí a umyjte ho. Nádobí následně opláchněte pod tekoucí vodou. Pak již nechejte okapat, nebo osušte.

Volba mycího prostředku

Mycích prostředků pro ruční mytí nádobí je na trhu nepřeberné množství. Vybírat můžete nejen z různých vůní, ale i velikostí balení. Pro který produkt se rozhodnete, je zcela na vás. Nejlepším testem je dřez plný nádobí.Obecně ale můžeme říci, že spolehlivěji fungují mycí prostředky známých značek.

Skladování mycího prostředku

Pro přípravky na ruční mytí nádobí není nutné volit speciální místo, je zcela na vás, jestli je ponecháte v blízkosti dřezu či uschováte do skříňky. Nicméně s ohledem na to, že se jedná o čisticí prostředky, byste měli mít jistotu o jejich uložení mimo dosah dětí. Některé značky přípravků na ruční mytí nádobí obsahují Bitrex, což je hořká, chuťově nepříjemná látka, která plní funkci chuťového odpuzovadla. Pokud by však i přesto došlo k požití, vyhledejte ihned lékařskou pomoc a nezapomeňte s sebou vzít obal od požitého přípravku, abyste jej mohli lékaři ukázat pro jeho včasný zákrok s ohledem na složení chemických látek.

Tipy a triky jak odstranit některé těžko odstranitelné nečistoty

  • Připáleniny. Napusťte do hrnce trochu vody, tak aby pokrývala dno, přidejte prostředek na mytí nádobí nebo jedlou sodu a lehce vodu ohřejte.
  • Zaschlé skvrny od kávy, čaje. Doporučujeme použít více mycího prostředku, nebo jemný abrazivní prostředek, případně jedlou sodu
  • Barevné mapy na nerezovém nádobí. Jeden litr vody s jedlou sodou nebo citrónovou šťávou (2-3 polévkové lžíce) a roztok zahřejte, následně nádobí do roztoku namočte, nechte chvíli působit, umyjte houbičkou, opláchněte
  • Neutralizace pachů – ryby, maso, česnek atd. K odstranění použijte běžný mycí prostředek a kartáč, nádobí vydrhněte. Pokud pachy nezmizí, použijte k neutralizaci citron nebo jedlou sodu.

Autor: Redakce Okolobytu.cz