Toaleta by v žádném případě neměla být chudým příbuzným celého bytu. Využijte některé z chytrých řešení!

Toaleta by v žádném případě neměla být chudým příbuzným celého bytu. Využijte některé z chytrých řešení!

Foto: JIKA

Nepočítáme-li spíž, bývá toaleta nejmenší místností bytu. Často se o ní hovoří také jako o vizitce bytu. Stejně jako v koupelně, i toaleta ale doznala změn a pyšnit se pouze její čistotou už nikoho neohromí. Jak vypadá současná trendy toaleta? Nemusíte se pouštět do žádné rekonstrukce, a přesto ji můžete mít i vy.

Úspora vody na prvním místě

Splachovacím toaletám je vyčítána jejich náročnost na spotřebu vody. Což je v první řadě neekologické, když zvážíme, že splachujeme pitnou vodou, a zároveň i neekonomické. Osobní hygiena je největším „žroutem“ vody a připadá na ni kolem 75 procent denní spotřeby domácnosti. Moderní záchody a jejich technologie výrazně snižují spotřebu vody. „U standardních záchodů je běžné, že na jedno spláchnutí spotřebujete až 8,5 litrů vody. Při využití systému Dual Flush dochází k maximálně úspornému využívání vody při splachování. Pro dokonalé spláchnutí si vystačíte jen s 3 litry, případně 4,5 litry vody. Ochráníte tak nejen přírodu, ale poznáte to i na své peněžence,“ říká Ingrid Hejkalová, marketingová manažerka značky Jika.

Čistota a hygiena WC – dnes ji dosáhneme mnohem snáze než dříve

Dnešní moderní záchody už nejsou zdaleka tak náročné na úklid a očistu, jako jejich předchůdci. Záruku hygienické čistoty přináší antibakteriální úpravy povrchu, kvalitní materiály i praktický a funkční design toalet. Současným hitem je revoluční systém rimless, tedy toaleta bez oplachového kruhu. Mísa je na povrchu zcela hladká a není na ní tradiční záhyb, za který by se usazovaly nečistoty. Zájem o tento druh toalet potvrzuje i Ladislav Dvořák, generální ředitel společnosti Laufen CZ, která právě tyto toalety vyrábí ve svém závodě v jihočeské Bechyni: „Pro velký zájem jsme právě u záchodových mís rimless museli o 15 % meziročně navýšit produkci, abychom uspokojili zájem zákazníků, ale zdá se, že ani to není dostačující a pracujeme na dalším navýšení výroby“.

Krásné nové toalety – elegance a komfort

Současná nabídka klozetů a bidetů dělá z WC nečekaně atraktivní záležitost. Příchod nových technologií oživil i zájem designérů a z okrajové otázky se stává plnohodnotné téma. Dnes už můžete od WC chtít rozhodně více než jen základní hygienické funkce. Klozet je nedílnou součástí dobře zařízené koupelny nebo samostatné toalety. Správná volba se vyznačuje elegantním designem, vysokou kvalitou provedení a technologiemi, které přinášejí opravdový uživatelský komfort. To oceníte nejen u záchodové mísy, ale i u sedátek. „Za pozornost určitě stojí důmyslné a bezpečné mechanismy zpomalujícím sklápění sedátka a poklopu. Prostě o sedátko jen jemně zavadíte a ono tiše a pomaloučku dosedne na toaletu. Rychloupínací ocelové úchyty umožňují snadné odepnutí v místě uchycení. Stačí jedno stisknutí a sedátko lze bez námahy odejmout, což umožňuje velmi snadné a především dokonalé vyčištění,“ říká Ingrid Hejkalová ze značky Jika.
Autor: Redakce Okolobytu.cz