​Tři typické problémy, které doma pořád řešíme a teď je za nás hravě zvádne chytrý zámek

​Tři typické problémy, které doma pořád řešíme a teď je za nás hravě zvádne chytrý zámek

Foto: Mul-T-Lock

Nejste si jisti, zda jste vy, nebo děti nezapomněli zamknout byt? Opravdu se vám nechce dávat klíče od bytu nové paní na úklid? A jak často hledáte klíče v tašce? Nové technologie nám zpříjemňují život a stále více se dotýkají i oblastí, kde dosud nejsou až tak obvyklé. O naše pohodlí se postarají chytré zámky.

Chytré zámky můžeme zařadit mezi moderní technologie, které nám stále častěji poomáhají řídit domácnost. V tomto případě obracejí naruby zvyklosti v zamykání a odemykání vstupních dveří. Spojují totiž přednosti mechanického a elektronického řešení. Namísto klasického klíče ovládáte přístup do domu pomocí mobilu, čtečky otisky prstů nebo třeba dálkovým ovladačem. Vedle toho, že mají elegantní design, jsou chytré zámky také velmi praktické – přispívají k vyšší úrovni zabezpečení domu a snižují míru otravnosti v každodenních situacích, kde útočily na vaše nervy běžné klíče.

Zapomenete zamknout a bojíte se návštěvy zloděje

Chytré zámky se automaticky zamknou pokaždé, kdy zavřete dveře. Už se nebudete muset vracet, ani vzpomínat, zda jste zamknout nezapomněli. Ještě větší službu odvedou v případě, že z domu odcházejí děti, kde je riziko zapomnětlivosti ještě vyšší. „Pořídíte-li si kvalitní chytrý zámek, zaručuje vám nejvyšší, tedy 4. bezpečnostní kategorii po obytné prostory. Přispěje tak k účinnějšímu zabezpečení domova a je uznáván i pojišťovnami,“ říká odborník na chytré zámky Jan Pospíchal ze společnosti Mul-T-Lock.

Nervujete se kvůli zapadlým klíčům na dně nákupní tašky

Chytrý zámek nejenže dveře sám zamkne, ale usnadní vám i přístup do domu. Představte si typickou situaci, kdy se vracíte z obchodu: první taška s nákupem, druhá taška s nákupem, u žen ještě kabelka, v jedné kapse klíče od auta, ve druhé telefon a kapesník. Klíče od domu máte obvykle v té poslední kapse kabelky nebo na dně nákupní tašky nebo je dokonce nemůžete najít. Chytrý zámek vás zbaví nutnosti nosit klíče - odemknete si jednoduše a rychle pomocí čtečky otisků prstů, dálkovým ovladačem nebo vyťukáním bezpečnostního kódu. Pomocí aplikace můžete zamykat a odemykat své dveře i z mobilu.

Musíte opakovaně řešit přístup do domu pro paní na úklid

Dochází k vám dáma na úklid, nebo jen výjimečně sousedka zalít kytky při delší dovolené, ale klíče jim dávat nechcete? S chytrým zámkem jim můžete přidělit kód, který bude časově omezený, nikdy tak neztratíte dohled nad svým domem. Oceníte to i v situaci, kdy budete chtít pustit do domu opraváře nebo ošetřujícího opatrovatele pro nemocného člena vaší rodiny.

Autor: Redakce Okolobytu.cz