Úspěšné veletrhy bydlení ABF se opět blíží!

V září se na čtyři dny opět promění letňanský areál PVA EXPO PRAHA v centrum inspirace pro bydlení. 25. 9. startuje soubor tří podzimních veletrhů, který minulý rok přilákal téměř 30 000 návštěvníků na expozice 477 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Nejnovější trendy, jedinečné veletržní slevy, soutěže o ceny a lákavý doprovodný program činí z těchto veletrhů každoročně jedny z nejúspěšnějších v ČR. Budete letos u toho?

Nenechte si ujít novinky a nejúspěšnější modely

Soubor podzimních veletrhů je tvořen třemi veletrhy, z nichž největším a nejvýznamnějším je FOR INTERIOR – veletrh nábytku, interiérů a designu, na kterém se představí řada špičkových českých i zahraničních nábytkářů. Tradičně je tento veletrh místem, kde jsou uváděny absolutní novinky firem a nejúspěšnější modely. Na jednom místě si tak můžete prohlédnout a vyzkoušet to nejlepší, co na trhu najdete a dozvědět se všechny zajímavosti přímo z úst předních zástupců těchto firem.

Z osvědčených českých výrobců se zúčastní například společnost ROTT design se svým nepřekonatelným nábytkem z masivu, kterému vévodí exklusivní stoly. Sedací nábytek vám představí tradiční čeští výrobci Kaplan nábytek, Jech, Belterra nebo PF Nábytek. Zdravým spánkem se zabývají výrobci Purtex a Unar, kteří opět představí nové technologie matrací a postelí. Kromě nábytkářů se ale budete moci potkat také s architekty, výrobci nábytku na míru a realizátory interiérů na klíč. Takovou společností je Klvaňa nábytek.

Ze zahraničních nábytkářů si určitě nenechejte ujít expozici německého nábytku od společnosti SEDEA, která zastupuje vyhášené výrobce Albert Ponsel, Wiemann nebo Gwinner.

Vhodné doplňky jsou nutností

Žádný interiér se neobejde bez vhodných bytových doplňků, které najdete na veletrhu FOR DECOR & PRESENT. Renomované firmy nabídnou originální dekorace, designové tapety, osvětlení, bytový textil a mnohé další doplňky k doladění dokonalého interiéru. V letošním roce bude pozornost zvláště zaměřena na trendy vánoční výzdoby. Jmenujme nejvýznamnější firmy v oboru, které připravují velkolepé expozice plné nádhery: CEDR GROUP, ČESKÝ PORCELÁN, GORA SLOVAKIA, JANNAI, PARAMIT nebo IN-SPIRACE. A protože je tento veletrh také veletrhem dárků, najdete zde spoustu tipů třeba i na vánoční nebo firemní dárky. Luxusních manažerské předměty významných světových značek nabídne firma BRAND GIFTS, dámy potěší slavná jablonecká bižuterie značky MADE IN JABLONEC. Poprvé bude vystavovat své vyhledávané dárkové zboží i významná firma ALBI.

Inspirace nejen v bydlení

Třetím ze série veletrhů je odborný veletrh FOR GASTRO & HOTEL, jehož tématem je gastronomické zařízení, vybavení hotelů a restaurací.  Kromě expozic profesionálních firem z odvětví HORECA a letos se jich představí celá řada s novými inspiracemi, nabídne veletrh návštěvníkům atraktivní doprovodný program od Asociace kuchařů a cukrářů ČR, jež představí kulinářské umění Českého národního týmu kuchařů, odborné semináře a konference, / např. od firmy MASO PROFIT se můžeme těšit na podnětnou půldenní konferenci v nových konferenčních prostorách II. vstupní haly na téma „Hygiena v gastroprovozu“. Na pódiu Crative Culinary magazínu GASTRO REPORT & MINUTKA proběhne komponovaný kulinářský program určený profesionálům z rozličných gastronomických oborů. Profesionální sdružení nápojových cest nabídne inspirativní školení s workshopy na téma Sanitace nápojových cest a představí návštěvníkům „Malou školu čepování“ s výčepní legendou Františkem Šlapákem. Barmani a baristé si jistě nenechají ujít kvalitní program v II. vstupní hale od České barmanské asociace. Kompletní nabídku doprovodného programu najdete na stránkách veletrhu.

Kromě bohatého doprovodného programu nabídne soubor veletrhů i soutěže – stěžejní z nich bude velká návštěvnická soutěž „Podzimní favorit veletrhů“, která na základě hlasů od návštěvníků rozhodne o nejpopulárnějším exponátu podzimu. A jakou cenu získá jeden z návštěvníků? Letos jí bude luxusní stěna Felino od německého výrobce Gwinner, která tedy stojí za to!

Aktuální informace o veletrzích sledujte na webových a facebookových stránkách ABF.

Autor: Redakce Okolobytu.cz