V pětidenní live show na FOR ARCHu vznikne návrh osmi nových domů

Mezi lidmi je mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH stále oblíbenější. Inspiraci na něm hledají desetitisíce návštěvníků. Pro laiky, ale i odborníky z oboru, je zde každoročně připraven zajímavý doprovodný program.

Stavební veletrh FOR ARCH už nejsou jen expozice vystavovatelů. Organizátoři připravují pro návštěvníky rok od roku pestřejší doprovodný program. Lidé se mohou poradit s dodavateli výrobků a technologii, ale také se dozvědět zajímavé informace na přednáškách a konferencích. Letos poprvé se mohou v „přímém přenosu“ podívat, jak vznikají návrhy domů na „kreslících prknech“ týmu architektů. Dům z jejich rukou může mít každý. Stačí v přihlášce na internetových stránkách www.forshow.cz popsat svou představu o svém novém domově, připsat něco málo o své rodině, přiložit katastrální mapu svého pozemku a uvést částku, kterou hodlají za projekt zaplatit. Získané peníze půjdou na dobročinný projekt nadace Surya ‒ Školy pro Burmu. Osm nejzajímavější návrhů vybere odborná komise v první den veletrhu, tedy 15. září. Následujících pět dní bude tým osmi architektů z jednoho z nejznámější architektonických ateliérů de.fakto na návrzích pracovat ve vstupní hale č. II areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Zajímavou live show bude provázet moderátor Jakub Kohák.

Dvoudenní cyklus přednášek je zase připraven pro návštěvníky, kteří chtějí stavět svépomocí. Své zkušenosti ze stavby domu bez stavební firmy jim předá ředitel iniciativy Svépomocí.cz. Pavel Tesárek, který své zkušenosti pravidelně předává zájemcům na živých přednáškách. O pracovních postupech také natáčí instruktážní videa a píše elektronické knihy. Návštěvníci konference „STAVBA A REKONSTRUKCE SVÉPOMOCÍ“ získají praktické rady, které se jim hodí při výběru pozemku, dozvědí se, jak poskupovat při vyřizování stavebního povolení, ale získají také informace o vhodných zdicích nebo izolačních materiálech. Jistě zajímavé budou také rady k suché výstavbě. Na konferenci je nutné zaregistrovat se na internetových stránkách http://konference.svepomoci.cz/.

Na veletrhu vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky FOR THERM navštivte přednášky o kondenzačních kotlech, rekuperaci, biomase, o tepelných čerpadlech, krbech a kamnech. Tematické konference, na kterých se návštěvníci dozvědí informace o způsobech vytápění, jsou volně přístupné všem. Velmi efektní jsou saunové ceremoniály na veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA.

Šestadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, včetně současných veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER, se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 15. do 19. září 2015. Více informací najdete na www.forarch.cz

Autor: Redakce Okolobytu.cz