Velký zájem zaznamenaly v únoru semináře k představení IROP

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádalo během února celkem tři semináře k představení Integrovaného regionálního operačního programu. Ze strany odborné i široké veřejnosti byl ve Zlíně, Českých Budějovicích a Ostravě velký zájem.

„ Několikrát jsem avizovala neinformovanost spojenou s možností čerpání evropských dotací, což nás dříve brzdilo. Proto jsem ráda, že ze strany krajů, obcí i měst, je o tyto semináře tak velký zájem,“ uvedla Karla Šlechtová k představení Integrovaného regionálního operačního programu.

Harmonogram zásadních termínů

Semináře pro případné žadatele a příjemce evropských dotací z Integrovaného regionálního operačního programu pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s úřady regionálních rad. Na všech seminářích byl prezentován jak harmonogram zásadních termínů ve schvalování programu, tak zaměření celého programu rovněž s ohledem na integrované nástroje v daném regionu. Zájem široké veřejnosti o seminář byl velký, všech tří akcí se zúčastnilo přes 500 účastníků.

Možnosti financování

Na seminářích ve Zlíně a Ostravě, která zaznamenala téměř 300 účastníků, vystoupil i náměstek ministryně pro evropské programy Zdeněk Semorád. Dotazy účastníků se ve všech regionech shodují, největší zájem je o konkrétní možnosti financování pro kraje, obce a města v daných krajích. „Je zde cítit velký hlad po informacích,“ uvedla Anna Vilímová, zástupkyně ředitele odboru řízení operačních programů na Ministerstvu pro místní rozvoj.

Prezentace a vše podstatné o dalších seminářích naleznete na webových stránkách www.dotaceEU.cz/IROP. Pro případné další semináře, které budou probíhat již konkrétně na jednotlivé výzvy, doporučujeme sledovat sekci „Novinek“ na těchto webových stránkách.

Zdroj: http://mmr.cz

Autor: Redakce Okolobytu.cz