Víte, jak má vypadat kvalitní správa bytového domu?

Víte, jak má vypadat kvalitní správa bytového domu?

Foto: Archiv redakce

Správa majetku patří mezi zcela zásadní úkoly řádné péče o provoz a dobrý stav každého bytového domu. Tato oblast je však nesmírně obsáhlá a dotýká se řady témat. Co je jejich obsahem a jak jsou věci a činnosti v rámci těchto pojmů organizovány? Tématu se bude věnovat říjnový seminář České akademie bydlení.

Jste zahlceni "spoustou" práce?

„Nejčastější chybou statutárního orgánu je, že tráví čas činnostmi, které nejsou produktivní. To má vliv na atmosféru uvnitř výboru, nebo představenstva a samozřejmě zvyšuje riziko kritiky ze strany uživatelů domu. Přitom nejde jen o samotnou správu bytového domu, nýbrž organizaci lidí, procesů a činností úzce či vzdáleně spojených s existencí a užíváním bytového domu," vysvětluje Ing. Pavel Svoboda, CSc., vedoucí katedry technologie staveb, ČVUT v Praze.

Potřebujete poradit, nebo hledáte nové informace?

Znalosti a dobrá orientace v rámci široké oblasti správy majetku je jednou ze základních podmínek úspěšného zvládnutí pozice člena statutárního orgánu. Nechte se tedy pozvat ke společnému zamyšlení nad možnostmi současného nastavení činností a vztahů uvnitř a kolem správy bytového domu, nad eliminací chybných rozhodnutí statutárního orgánu a nad volbou efektivního zajištění správy právě vašeho domu. Inspirací pro vás bude i to, co všechno vlastně může obor facility managementu zahrnovat v případě správy bytového domu.

Říjnový seminář České akademie bydlení vám toto téma představí v podobě, která vám přinese nový pohled na oblast správy společných částí domu a pozemku a pomůže zefektivnit čas, který výkonu své funkce věnujete.

Kdy a kde se seminář koná?

Cyklus odborných seminářů pro členy statutárních orgánů SVJ a BD pokračuje druhým setkáním 8. října 2015 v 16.00 hod v centru služeb PRE Jungmannova 747/28 (Palác TeTa), 110 00 Praha 1. Tématem správy bytového domu vás provedou doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc., vedoucí katedry technologie staveb, ČVUT v Praze, a Mgr. Martin Kroh, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení Česká republika. Účast na semináři je pro zaregistrované účastníky zdarma.

Velký zájem o semináře a zvolená témata přiměl organizátory České akademie bydlení k rozšíření nabídky o další termíny. Aktuální informace o jednotlivých akcích sledujte na www.ceskaakademiebydleni.cz.


Autor: Redakce Okolobytu.cz