​Výhodnost investice do bydlení – můžeme jí věřit?​

​Výhodnost investice do bydlení – můžeme jí věřit?​

Foto: 123rf.com

Vlastnit nemovitost nebo pozemek stále považujeme za velmi dobré řešení, jak se zajistit pro budoucnost. Tomu nahrávají nejen současné podmínky, ale i náš konzervatismus. Máme rádi své jistoty a pevné zázemí, a proto je pro nás otázka bydlení velmi důležitá. Liší se naše představy od reality?

Investici do bydlení považujeme za spolehlivé řešení

Koupě bytu, domu či pozemku za sebou nechává všechny finanční produkty. Soupeřit s nimi v oblibě zvládne pouze stavební spoření se stabilní oblibou nad polovinou populace. To vyplynulo ze závěrů výzkumné agentury IBRS, která se každé čtvrtletí ptá rovné tisícovky respondentů, jakou možnost spoření nebo ukládání peněz považují za zvlášť zajímavou. Ze spořících produktů je jasným vítězem stavební spoření, které má v oblibě 59 % populace. „Stavební spoření je oblíbené, protože jde nejen o spořicí, ale také úvěrový produkt. Obě strany téže mince jsou pro klienty zajímavé, a proto zvyšují jeho kredit,“ doplňuje tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

Lidé by však své finance rádi investovali i jinam. V únoru 78 % respondentů odpovědělo, že atraktivní je pro ně ukládání peněz do nemovitostí, 71 % považuje za ideální investici do pozemků.

Jak naše priority seřadil Barometr obliby spořicích produktů?

O naši přízeň se na téma zhodnocení peněz ucházejí i další bankovní produkty. Stavební spoření, které má u nás velkou tradici, ale žádný neohrozil. ( Zdroj: IBRS, březen 2017)

Autor: Redakce Okolobytu.cz