Vyšlo první číslo časopisu Okolo bytu

Hledáte informace? Tištěný časopis Okolo bytu 1/2012 přináší praktické informace pro bytová družstva a SVJ. Věnuje se situacím a problémům, s nimiž se při správě domu a péči o něj setkávají zástupci bytových družstev a SVJ i jednotliví vlastníci bytů.

Co vás zajímá?

V prvním čísle tohoto časopisu se hned v úvodním článku seznámíte s výškovým panelovým domem, který právě připravuje přechod z BD na SVJ a současně plánuje zahájení komplexní rekonstrukce celého domu. Jaké otázky a problémy reálný dům právě řeší? Bude založení SVJ náročné? Podaří se získat potřebný počet hlasů pro rekonstrukci? Na to vše se již nyní vedení družstva připravuje.

Spolu s rekonstrukcí každého domu je nutné vyřešit i jejich financování. K tomu vám pomůže článek Finanční rádce. V něm si budete moci ověřit, jak je reálné, že si na rekonstrukci dokážete naspořit v rámci fondu oprav, i co je důležité vědět, než se rozhodnete pro úvěr.

Dalším horkým tématem je výtah, na který se autoři článku opět podívají z hlediska peněz. Zajímat je bude především odpověď na otázky, kdy je vhodnější ještě oprava výtahu a v který okamžik je výhodnější pořídit výtah nový. Výtah a peníze se ale objevuje i v dalších souvislostech – víte například, zda mohou být vyšší platby za užívání výtahu v případě, že máte psa?

I když si právě užíváme léta a některé dny máme tepla více než dost, za několik měsíců nám začne další topná sezóna. Není mnoho domů, kde by kolem ročního vyúčtování neprobíhala žádná diskuse. Právě nyní je nejvhodnější doba podívat se, zda je vaše rozúčtování plateb v pořádku. Víte, jak je to správně? Znáte i odpověď na otázku, zda je možné dlužníkovi odpojit vytápění?

Zajímavým tématem, které je právě v létě velmi aktuální, je grilování na balkonech, lodžiích a na předzahrádkách. Jak tato kulinářská setkání dovedou stmelit nebo poškodit mezilidské vztahy? A především – co na to říká legislativa a požárníci? Můžeme se obávat i nějakého postihu?

Kde časopis získat?

Časopis Okolo bytu je neprodejný, lze jej získat na tématicky odpovídajících seminářích, zejména celoročních cyklech seminářů projektů Jak to dělají a Dům plný úspor. S časopisem se také budete moci setkávat u společností, které se na přípravě časopisu svými odbornými informacemi podílejí a na některých informačních centrech (například Svazu malých bytových družstev, MMR, prodejních a poradenských míst bank, spořitelen a společností zajišťujících správu majetku, konzultačních center pro úspory energií a na některých dalších místech).

Zasílání časopisu přímo na vaši adresu je možné si objednat na e-mailové adrese info@okolobytu.cz za manipulační poplatek 30 Kč.

Autor: Redakce Okolobytu.cz