Vytápění letos projde významnou změnou

Vytápění letos projde významnou změnou

Foto: Thermona

Chystáte ve vašem domě výměnu plynového kotle? Orientace na trhu bude snadnější. Od 26. září letošního roku budou nově všichni výrobci povinni označit plynové kotle energetickým štítkem, se zařazením do příslušné energetické třídy A++ až G. Nové nařízení Evropské unie se kromě plynových kotlů týká také například elektrických kotlů, tepelných čerpadel a zásobníkových ohřívačů vody.

Jasná energetická účinnost a snazší orientace pro konečného spotřebitele

„Výroba plynových kotlů, které nebudou splňovat příslušnou energetickou účinnost podle daných směrnic, bude ukončena. Jedná se zejména o některé nekondenzační plynové kotle napojené do komína a nekondenzační plynové kotle v provedení turbo. Nadále tak budou dostupné zejména kondenzační plynové kotle, jejichž nespornou výhodou je úspora spotřeby zemního plynu i snížení spotřeby elektrické energie,“ říká Miroslav Vránek z Pražské plynárenské, a. s.

Dobrou zprávu je i možnost výhodnějšího nákupu.Pražská plynárenská mezi svými benefity nabízí i pořízení nového plynového kotle se slevou až 30 % a to včetně montáže zdarma.

Autor: Pražská plynárenská, a. s.