​Vyzkoušejte čtyři vychytávky, díky kterým můžete hned bydlet levněji a bezpečněji

​Vyzkoušejte čtyři vychytávky, díky kterým můžete hned bydlet levněji a bezpečněji

Foto: 123rf.com

Jsou situace, které nás doma zaskočí. Dokázali byste například hned teď určit, který z vašich domácích spotřebičů má největší spotřebu elektřiny a jeho provoz je pro vás zbytečně drahý? Uměli byste určit, kde vám doma hrozí tepelné mosty s riziky úniků tepla a plísní? A budete-li chtít na zeď pověsit poličku - víte, kde je ve zdi skryté elektrické vedení? Teď už ano.

Víte, které vaše spotřebiče mají největší spotřebu? Pomůže vám měřič spotřeby elektřiny

Zejména u starších spotřebičů si často neuvědomujeme, že mohou mít zbytečně vysokou spotřebu elektřiny. Dokud se totiž na zařízení neobjeví závada, nebo nepřestane fungovat celkově, zpravidla nepojmeme podezření, že by bylo něco špatně. Opak je však často pravdou. Například chladnička z roku 1990 může oproti chladničce nově zakoupené za rok zvýšit spotřebu až o několik tisíc korun. Určitě namítnete, že pro jakékoliv porovnání potřebujete nejprve spotřebu zjistit.

Řešením je měřič spotřeby elektřiny, který jednoduše zapojíte mezi zásuvku a zástrčku spotřebiče. Jednoduchý přístroj umí měřit nejen spotřebu elektřiny v kWh za přednastavenou dobu měření, ale i napětí a frekvenci sítě, hodnotu aktuálně odebíraného proudu, okamžitý (aktuální) příkon a má i další funkce.

Úniky tepla, i kontrolou kvality obstará termokamera

Termokamera je určena pro bezkontaktní způsob kontroly kvality stavebních prací a odhalení vad stavebních konstrukcí a prvků. Rozlišení displeje této termokamery ji předurčuje pro snímání blízkých objektů (do vzdálenosti 7 metrů). Její předností je nízká hmotnost, vysoký stupeň krytí a ergonomický design.


Co se skrývá ve stěnách nebo pod podlahou odhalí detektor předmětů

Takových situací si můžeme představit desítky. Potřebujeme pověsit poličku, plánujeme rekonstrukci kuchyně. Jak funguje zákon schválnosti? Trefíte se přesně do elektrického vedení nebo do staré trubky. Detektor předmětů od firmy Bosch je zařízení sloužící k detekci materiálů a předmětů ve zdech a podlahách, takže se vám už žádná podobná nehoda nestane. Detektor předmětů odhalí ale i dřevěné trámy ve zdech nebo plastové trubky až do hloubky 150 mm.


Detektor úniku plynů - vážné téma, které rozhodně nelze podceňovat

Detektor je určený k lokalizaci netěsností plynového vedení a úniků u plynových spotřebičů. Díky svému vestavěném čerpadlu, optickému zobrazení detekovaných koncentrací plynu a také integrovanému akumulátoru je uživatelsky příjemný a ideálně vhodný pro rychlá kontrolní měření.


Měřící zařízení si můžeme snadno půjčit

Důležité je si měřící zařízení půjčovat na místech, kde vám současně mohou odpovědět i vaše všechny dotazy tak, abyste měřili správně a uměli vše dobře vyhodnotit. Tuto možnost nabízí Pražská energetika v podobě služby půjčování měřicích zařízení. K zapůjčení měřicích zařízení stačí navštívit Centrum služeb PRE nebo můžete rezervovat online na konkrétní datum přes jejich webové stránky. Kromě půjčování měřících zařízení Centrum služeb PRE nabízí i další energetické služby.

Autor: Redakce Okolobytu.cz