Články

Umí si s vedrem lépe poradit ventilátor, protisluneční folie nebo klimatizace?

Umí si s vedrem lépe poradit ventilátor, protisluneční folie nebo klimatizace?

Venkovní vedro si nevybírá a stačí jeden, dva dny a příjemné klima v našich bytech je pryč. Horko v bytě je úmorné a vy hledáte možnosti, jak teplotu snížit. Které řešení přinese největší efekt, kolik za něj zaplatíme a co dalšího bychom měli vědět? O naši přízeň se bude ucházet ventilátor, protisluneční folie a klimatizace. celý článek »

Hypotéka a rozvod

Hypotéka a rozvod

Hypotéka je často běh na dlouhou trať. V tom horším případě se dokonce může stát, že vydrží déle než manželství. A protože skoro polovina manželství končí rozvodem, nabízí se otázka, co si v takovou chvíli počít s hypotékou. Existuje mylný předpoklad, že v případě rozvodového vypořádání je z hypotéky automaticky vyvázán ten z manželů, který hypotéku nepřevzal. Pro banku však není rozvodové vypořádání nijak závazné. celý článek »

VEKRA vydrží víc

VEKRA vydrží víc

Kvalitní a osvědčené produkty, špičkové služby, tisíce spokojených zákazníků. Za značkou VEKRA stojí ještě jeden přívlastek – je to největší výrobce dveří a oken v ČR. celý článek »

​Šest nejčastějších příčin nespavosti. Netrápí i vás?

​Šest nejčastějších příčin nespavosti. Netrápí i vás?

Nespavost a poruchy spánku patří k druhému nejběžnějšímu zdravotnímu problému hned po nachlazení. Průzkumy uvádí, že potíže pociťuje téměř každý druhý, vážnější problémy má zhruba 10 % z nás. Kvalita odpočinku je zásadní pro naší psychickou i fyzickou rovnováhu. Jakub Šoufek ze společnosti Johann Malle a fyzioterapeut René Kacián sestavili žebříček největších chyb, kterých se před usínáním dopouštíme. celý článek »

Se kterými bateriemi můžeme ušetřit až 60 % vody?

Se kterými bateriemi můžeme ušetřit až 60 % vody?

Možná málokdo ví, že průměrná spotřeba vody se v České republice pohybuje zhruba kolem 130 litrů vody na osobu za den. Toto číslo v sobě zahrnuje mytí nádobí, praní, vaření, hygienu a další každodenní úkony. Podle statistik průměrná spotřeba vody na našem území od roku 2000 sice klesla o více než 30 litrů, ale prostoru pro úspory je stále mnoho. celý článek »

Přepočet nákladů na teplo

Přepočet nákladů na teplo

Kolik jste v letošním roce protopili? Díky nové vyhlášce se letošní údaje mohou více lišit. I to je jeden z důvodů, proč se ptáte, jak si náklady na teplo přepočítat. Požádali jsme proto Jarmilu Trčkovou z rozúčtovací společnosti ista Česká republika o zpracování vzorového modelu přepočtu nákladů na teplo. celý článek »

Přenosné noční slunce

Přenosné noční slunce

Přenosná svítidla se využívají velmi často při cestování, kempování, jako nouzové svítidlo v autě, v dílnách, garážích, ale i při osvětlení okolí domu. Možnosti využití jsou velmi široké. Každé z nich potřebuje zdroj energie. Nejlepší je, když si zdroj energie umí vyrobit. Díky solárním článkům a slunečnímu záření. celý článek »