Články

Vyšlo nové číslo Okolo bytu

Závěrem roku 2013 vyšlo nové číslo tištěného časopisu Okolo bytu – Praktické informace pro bytová družstva a SVJ. Najdete v něm především řadu informací z legislativy, aktuálních především v souvislosti s novým občanským zákoníkem. celý článek »

Konzultační den MMR ČR k bytové problematice proběhne 4. února 2014

Ve velkém sále Divadla Image, Pařížská 4, Praha 1, se uskuteční v úterý 4. února 2014 od 10.00 hodin konzultační den Ministerstva pro místní rozvoj k bytové problematice. Předpokládaná doba trvání je do 12.00 hod. Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá tyto bezplatné konzultační dny zaměřené na metodicko – poradenskou činnost zejména pro obce jako vlastníky bytového fondu, městské a krajské úřady, další organizace a orgány a občany. Konzultační dny se průřezově týkají problematiky bydlení, správy a provozu bytového fondu včetně nájmu… celý článek »

Inspirujte se na veletrhu PRAGOINTERIER

Mezinárodní veletrh bytového designu PRAGOINTERIER představí 14. – 16. března 2014 v historickém Průmyslovém paláci na Výstavišti v Holešovicích moderní design a v rámci jedné vstupenky nabídne také oblíbené Hrnčířské trhy, které představí lidovou tvorbu 80 keramiků a výtvarníků. celý článek »

NOZ a právní režim v rámci SVJ

Komise pro aplikaci nové civilní legislativy (KANCL) zveřejnila další výkladové stanovisko, které se týká právního režimu jednotek v domě. Plyne z něj, že od 1. ledna 2014 bude vlastník jednotky vzniklé před účinností NOZ (a vymezené dle již zrušeného zákona o vlastnictví bytů) převádět stále tuto (starou) jednotku, jak je zapsána v katastru nemovitostí. celý článek »

Daň z nemovitosti: na poslední chvíli

Zakoupili či zdědili jste v loňském roce nemovitost? A víte, že musíte do konce ledna podat přiznání k dani z nemovitosti? Přinášíme shrnutí nejdůležitější informací, které byste měli před znát. celý článek »

Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Sen o rodinném domku uprostřed zahrady. Sen o soukromí a splněných přáních generace, která se narodila a vyrůstala mezi betonovými panely a cihelnými zdmi. Kolik takových snů se denně rodí. Kolik snů se denně mění ve skutečnost. Je dnes přeměna tohoto snu odvahou, nerozumem nebo reálnou možností? Odvážné to bylo v době, kdy se aktivizovalo příbuzenstvo a kdy se na několik let změnily dovolené a odpočinek v pracovní směny. Výsledkem byl relativně levný rodinný domek posvěcený potem rodičů na několik generací, domek, ve kterém již ta… celý článek »

Navštivte jarní veletrhy ABF

Se začátkem nového roku se opět rozproudily přípravy na největší veletržní událost jara, kterou je soubor veletrhů bydlení, nábytku, designu a zahrad v čele s veletrhem FOR FURNITURE. Letošní ročník, tohoto souboru bude v pořadí již čtvrtým a jak je dobrým zvykem veletrhů o bydlení pod taktovkou ABF, očekává se, že veletrhy opět posunou laťku návštěvnosti i celkového počtu vystavovatelů. Jaké byly loňské výsledky? Působivé, posuďte sami. Celkem se na soubor veletrhů přišlo podívat přes 36 000 návštěvníků a o jejich přízeň se… celý článek »

Listopadové číslo Bydlet v panelu v prodeji

V novém čísle časopisu Bydlet v panelu se dozvíte mnoho tipů, jak na chytré uchávávání potravin v chladničkách; tím tak nejen prodloužíme jejich čerstvost, ale především se vyhneme zbytečnému vyhazování potravin. Využít můžeme také novinky v technologiích chladniček – aktivní kyslík, který napodobováním vytváření vzduchu přírodou snižuje výskyt bakterií až o 90 %. Z velkého průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny zjišťujeme, že dvě třetiny Čechů žijí v domech či bytech starších 30 let. Jak se stáří bytového domu projevuje na… celý článek »

Co přinese družstevní bydlení v roce 2013?

Největší výběr družstevních bytů je v Moravskoslezském a Ústeckém kraji a v Praze; dohromady představují až dvě třetiny z celkové nabídky družstevního bydlení. V ní převládají středně velké byty do 100 m2, které až z 90 % stojí do dvou milionů korun. Podle říjnových inzertních dat společnosti ANNONCE tvoří družstevní bydlení 22 % z více než 16 tisíc bytů nabízených k prodeji. celý článek »

Máte správně zatepleno?

Nyní se na našich stránkách můžete zúčastnit anket na téma zateplení, které vznikly ve spolupráci se Sdružením EPS ČR. Jak jste na tom se zateplením Vy? celý článek »

Podzimní číslo Bydlet v panelu

Poslední čtvrtletí roku pomalu začíná a vy si ho můžete zpříjemnit podzimním číslem časopisu Bydlet v panelu. Naleznete v něm řadu zajímavých a praktických rad nejen pro obyvatele bytových domů. Tentokrát se můžete těšit na důkladný přehled, jak vybírat a bezbolestně namontovat zárubně. Představíme vliesové tapety ze speciální buničiny a polyesterových vláken v nejrůznějších vzorech i moderní hi-tech zabezpečovací systémy. Dozvíte se také, jak zařídit domácí posilovnu do 10 000 Kč či jak na malou koupelnu. V tomto čísle dále… celý článek »

Nové číslo Bydlet v panelu katalog

Nový Bydlet v panelu katalog – přehled výrobků a služeb pro panelový dům a byt opět přináší řadu zajímavých a užitečných informací i konkrétních rad. Jeho hlavním tématem jsou rekonstrukce a revitalizace domů a bytů. Dozvíte se například o projektu Panel Kontrol, jehož snahou je systematizace přestaveb bytů v rámci panelového domu. Samostatně se pak věnujeme koupelnám a možnostem jejich lepšího uspořádání. celý článek »