Články

Co přinesly Konzultační dny Ministerstva pro místní rozvoj? Zeptali jsme se za vás.

Ministerstvo pro místní rozvoj pokračuje v pořádání bezplatných Konzultačních dnů zaměřených na metodicko – poradenskou činnost. Cílí v nich především na obce jako vlastníky bytového fondu, městské a krajské úřady, další organizace a orgány a občany. Jaká nejaktuálnější témata se řešila? A jak celkově Konzultační dny probíhaly? Na to nám odpověděli pan Bc. Petr Fulín ze Státního fondu rozvoje bydlení a paní Ing. Veronika Vároši z odboru komunikace Ministerstva pro místní rozvoj. celý článek »

Nová PU pěna – unikát mezi polyuretanovými pěnami

Různorodá struktura, malá odolnost vůči UV záření a rychlá degradace – to vše jsou faktory spojené se stávajícími PU pěnami. S unikátní WhiteTeq technologií však Ceresit otevírá novou stránku v historii PU pěn. Ceresit WhiteTeq izolační pěny se zásadně liší od stávajících receptur polyuretanových pěn. Změnou technologie byly vyřešeny nedostatky stávajících PU pěn a bylo dosaženo vynikajících technických a uživatelských parametrů. Ceresit WhiteTeq nabízí vlastnosti, jako jsou jemná buněčná struktura, velmi vysoká odolnost vůči UV… celý článek »

Opravdu musí být rádiové měřiče tepla a vody?

Před prázdninami (přesně 17/5/2014 v článku Jana Sůry) proběhla v iDNES.CZ zpráva, že dle Evropské směrnice bude od roku 2017 povinný dálkový přenos dat, a že většina domácností bude muset současné měřáky na vodu i teplo vyměnit. Pro mnoho SV to v tuto chvíli znamená další informaci, která míchá kartami výběru vhodných měřidel. Pokud ještě nemáme osazeno – je tedy prozíravé rovnou volit tyto typy? A pokud jsme je už osadily – znamená to, že za tři roky budeme všechny měnit a znovu platit? O výklad jsme požádali ing. Dušana Balaju,… celý článek »

Kde se umístí váš dům? Zařaďte jej do Energetické ligy!

Jste na cestě k úsporám energií ještě poměrně na začátku, nebo se již řadíte mezi otřelé bojovníky proti vysokým účtům? V obou případech přihlaste váš dům do Energetické ligy. Na základě roční spotřeby energie bude váš dům zařazen mezi ostatní domy se srovnatelnými parametry. I když jsou domy řazeny od nejnižších hodnot, rozhodně není na místě hovořit o poražených. I ti, jejichž domy zatím nedosahují na nejvyšší příčky, patří mezi vítěze. Díky rozhodnutí, pustit se do boje proti vysoké spotřebě domu, udělali první krok k medailovým… celý článek »

Povinnost měřičů tepla se blíží – co je důležité vědět?

Od 1.1. 2015 musíme mít radiátory v bytech osazeny povinnými měřiči tepla – tato informace se nyní, s příchodem posledního čtvrtletí, začíná ozývat s rostoucí naléhavostí. Z jakého zákona nám povinnost vyplývá, jak bychom měli měřiče vybírat a co nám nová povinnost přinese? Měřiče tepla provází i řada dalších otázek. celý článek »

Máte vysoké platby za dodávku tepla? Hledejte, kde je problém.

Krajská energetická agentura Moravskoslezského kraje (KEA) prozkoumala v rámci své činnosti pro Moravskoslezský kraj nabídky alternativních dodavatelů tepelných zdrojů. Výsledkem zjištění jsou alarmující. Dodavatelé, kteří při odpojení od dálkového vytápění slibují cenu tepla pouhých 300 Kč/GJ, do svých nabídek často nezapočítávají provozní a veškeré investiční náklady včetně finančních. Pokud považuje zákazník nebo koncový spotřebitel platbu za dodávky tepla za vysokou, je nutno hledat důvod. Mnohdy jde o velkou spotřebu energie… celý článek »

Navštivte odborné semináře v rámci cyklu Akademie bydlení DMS ČR 2014

Družstevní marketingové sdružení ČR připravilo odborné semináře v rámci cyklu Akademie bydlení DMS ČR 2014. Semináře jsou zaměřeny na členy statutárních orgánů SVJ a BD. Setkání probíhají pod záštitou ČSRB ve spolupráci se SON a na semináři své produkty a projekty představí spolupracující obchodní partneři v oblastech pojištění, úspor, výtahů, bezpečnosti, stavebních materiálů atp. Novinkou je přislíbená účast předních odborníků v oblasti bytové politiky. celý článek »

Nestihli jste ještě reagovat na NOZ a již jste měli schůzi? Pozor!

„Vzhledem k povinnosti uzpůsobit stanovy všech bytových družstev do 30. 6. 2014 nové právní úpravě zůstává otázkou, zda u bytových družstev bez vlastních www stránek a bez včas a řádně zveřejněné pozvánky na webu družstva, jsou tyto změny stanov zcela v souladu se zákonem.“ Upozorňuje na možný střet s výkladem zákona Kateřina Procházková, tisková mluvčí specializovaného portálu pravnigramotnos­t.cz, zaměřeného na problematiku bytových družstev a společenství vlastníků jednotek. celý článek »

Co vás nejvíce zajímá z oblasti vytápění a zateplení?

Již v úterý 16. září 2014 odstartuje letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Tématem jubilejního 25. ročníku jsou rekonstrukce a revitalizace. V rámci doprovodného programu láká velkou pozornost seminář společnosti Dům plný úspor, zaměřený na zateplování a úspory při vytápění bytových domů. Uskuteční se 18.9. od 14.30 hod v rámci veletrhu FOR ARCH ve vstupní hale I, konferenční sál 2. celý článek »

Základních deset mýtů o zateplení

Tlak na snižování energetické náročnosti budov neustále sílí. A i když není o důležitosti zateplování domů pochyb, stále se setkáváme s některými omyly a mýty, které okolo něho panují. Mezi nejčastější názory patří, že domy přestávají po zateplení „dýchat“, už jsme zateplili před patnácti lety, zateplit zvládnu sám a levně… Základních deset mýtů přibližuje a vysvětluje Pavel Zemene ze Sdružení EPS ČR. celý článek »

Nové číslo Bydlet v panelu katalog

na přelomu září a prázdnin vyšel nový časopis Bydlet v panelu katalog. Přehled výrobků a služeb pro panelový dům a byt opět přináší řadu zajímavých a užitečných informací i konkrétních rad. Jeho hlavním tématem jsou regenrace domu, rekonstrukce bytu, vytápění a oblast financí a služeb. celý článek »

Proti vandalismu pomocí práškového nátěru

Graffiti, nejrůznější nápisy, nálepky a plakáty jedni je považují za umění a vyjádření svobodného uměleckého ducha, většina obyvatel na ně nahlíží jako na vandalismus, který hyzdí a ničí veřejné prostory. Stále více měst a obcí proto hledá způsob, jak jejich vzniku zamezit. Řešení přináší speciální nátěr od BASF. celý článek »