odečet DPH při koupi bytu

Byt 6 příspěvků Poslední příspěvek:
dok 1. 1. 2017 11.06

Jak to udělat, abych si mohl odečíst DPH při koupi bytu?

pepa reaguje na: dok 1. 1. 2017 12.02

A ty jsi jakože plátce DPH a ten byt chceš koupit na firmu??

Pavel (celkem příspěvků: 739) reaguje na: dok 1. 1. 2017 12.11

doku,

pravděpodobně to nepůjde.

Jednak byste musel být plátce DPH, to by neměl být problém.

Potom ale musíte splnit § 72 ZDPH. To bude problém s ohledem na § 56a ZDPH.

Hezký den!

Hubert reaguje na: Pavel 4. 1. 2017 3.57

Myslim ze by to i slo.

- pravnicka osoba, platce DPH bude kupec

- najemce uzavre s majitelem smlouvu o pronajmu vcetne DPH

- pokud se bude jednat o fyzickou osobu, asi by nebylo vhodne aby to byla jedna a ta sama osoba ... asi by se asi tezko prokazovala ta ekonomicka cinnost

- aby jste ve finále na tom DPH nezaplatil vic

Daň z přidané hodnoty se většinou týká jen nových nemovitostí (tedy kolaudovaných ne víc než před pěti lety nebo užívaných ne déle než pět let)

Ma to ale i sve uskali ... jako pravnicka osoba budete mit jiné podmínky pripadneho uverovani, tedy pokud to nechcete platit ze svych financnich zdroju

Pokud jste cizinec ... je to ta spravna volba a ještě se da zlegalizovat pobyt v CR napr v 1+1 i cele vesnici


Gustavo Woltmann (celkem příspěvků: 6) reaguje na: dok 4. 1. 2017 11.38

Pokud tedy jsem majitelem firmy a plátcem DPH, mám nárok na odečtení DPH při koupi bytu?

Pavel (celkem příspěvků: 739) reaguje na: Gustavo Woltmann 4. 1. 2017 12.14

Gustavo,

abyste mohl uvažovat o odpočtu DPH, tak musíte být plátce DPH, je nerozhodné zda jste FO nebo PO.

Další podmínka je v § 72/1 ZDPH tj. musíte mít DPH na výstupu. A zde je problém. Obecně je pronájem nemovité věci osvobozen od DPH podle § 56a ZDPH. Sice můžete pronájem zatížit DPH, ale pouze jiným plátcům a pouze pro účely uskutečňování jejich ekonomických činnosti. To půjde u normálního bytu těžko, resp. porušíte i jiné předpisy.

Hezký den!

Partner sekce

Raiffeisen stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: dok

Jak to udělat, abych si mohl odečíst DPH při koupi bytu?