rekonstrukce koupelny

Byt 13 příspěvků Poslední příspěvek:
vladislav 11. 1. 2016 23.44

Dotaz: Jsem vlastník bytu v panelovém domě -vlastník SVJ.Chci provést rekonstrukci koupelny a WC- to znamená odstranit bytové jádro,provést vyzdění koupelny a WC,provést novou elektroinstalaci a rozvod SV a TUV.V tomto prostoru jsou společné rozvody vody,odpady a plynu.

Vlastní dotaz: musí být zpracován projekt této rekonstrukce a provedena revize elektro a plynu.

Děkuji za odpovědi.


Michalovicova (celkem příspěvků: 13) reaguje na: vladislav 12. 1. 2016 13.55

řekla bych, že musí, ale radši ať ještě někdo napíše :))

Hans reaguje na: vladislav 12. 1. 2016 17.12

Obecně se dá říct, že pokud nebudete zasahovat do nosných konstrukcí, nebudete zasahovat do konstrukce "pláště" budovy, nebudete měnit dispozici bytu, nebudete měnit účel jednotlivých místností, nebudete zasahovat přímo do stoupaček jako takových, vybourané jádro nahradíte materiálem obdobných vlastností (zejména objemová hmotnost, akustické vlastnosti ) atd, tak projekt nepotřebujete a nikde se nic nehlásí.

Revize si pak ale každopádně nechte udělat. Ono teda, když to pak stejně nebude procházet kolaudací nebo jiným "schvalovacím" procesem, tak ji primárně nikdo vyžadovat nebude. Ovšem do okamžiku, než se něco stane. To pak zejména pojišťovna bude chtít vidět úplně všechno, když bude muset vyplácet pojistné plnění.


 Robert Nauš (Nabastav, s.r.o.) (celkem příspěvků: 2) reaguje na: vladislav 14. 1. 2016 14.52

Revize elektroinstalace je nutná pokud do ní zasahujete nebo provádíte novou.U plynové přípojky pro kuchyň je tomu obdobně, obvykle však postačí tlaková zkouška provedená odborníky. Projekt, pokud nezasahujete do statiky a jedná-li se pouze o rekonstrukci koupelny a toalety, není povinný. Přesto doporučuji, abyste si jej, alespoň v jednoduché formě, nechal zpracovat. Projekt by měl být součástí smlouvy, kterou uzavřete se stavební firmou. Podle projektu bude pak firma postupovat při realizaci. Z něho také vychází výpočet spotřeby materiálu. Projekt vám také bude sloužit jako ochrana proti vícenákladům a různým nejasnostem, které může předání díla provázet. Pokud vybíráte firmu a ona po vás nebude požadovat projekt, nebo vám ho sama nenabídne ke zpracování, je pravděpodobné, že bude průběh rekonstrukce náročnější a vy ve výsledku zaplatíte více, než bylo původně dohodnuto. I to by mělo týt jedno z hledisek výběru stavební firmy.

Z naší praxe doporučuji, aby i přesto, že u této rekonstrukce není obecně vyžadováno stanovisko Stavebního úřadu, abyste si to alespoň telefonicky ještě ověřil. Setkáváme se s tím, že se přístup Stavebních úřadů liší. Doporučuji předložit váš záměr i na výbor SVJ.

Nabastav, s.r.o., www.nabastav.cz

 Spolupracující odborník
David 55 reaguje na: vladislav 7. 1. 2017 9.01

Dobrý den , hledám firmu na rekonstrukci bytu. Potřeboval bych zrekonstruovat koupelnu- od hrubé rekonstrukce až do finální fáze. Děkuji za následné odpovědi.

romank reaguje na: vladislav 14. 1. 2017 10.04

Já mám zkušenosti s jendou firmou z Brna , dělali mi kuchyň a obývací pokoj.Super všechno.

David 55 reaguje na: vladislav 19. 1. 2017 12.55

Prosím o odkaz na firmu,spěchá a to a je to velice důležité. díky.

romank reaguje na: vladislav 21. 1. 2017 9.02

No jasně, tady to máš . www.profirekonstrukce.cz

Gustavo Woltmann (celkem příspěvků: 6) reaguje na: vladislav 22. 1. 2017 8.58

děkuji za odkaz, také využiju

Martina reaguje na: vladislav 25. 5. 2017 13.34

Dobrý den,

před rokem jsme s přítelem dělali rekonstrukci bytu včetně koupelny. Nebylo jednoduché si vybrat firmu, která nám dodá kachličky, ale hlavně odvede kvalitní práci, kterou nebudete chtít reklamovat. Za mě můžu doporučit firmu Cerámica Viviente (www.ceramicaviviente.cz), mají super výběr obkladů a dlažby, nadčasové designy a hlavně nám udělali koupelnu na klíč. Vše proběhlo v pohodě, bez problémů, na všem jsme se domluvili a hlavně kvalitně.

Jašek reaguje na: vladislav 11. 9. 2017 9.18

Příspěvek byl smazán redakcí jako opakující se reklamní sdělení.

pepe reaguje na: Jašek 11. 9. 2017 10.16

Jašek, Michal, Maruška, co jen mají společného??

Jašek reaguje na: vladislav11. 9. 2017 9.18

Ano projektová čičnnost je uritě důležitá :)
https://www.facebook.com/Elektro3b/

Michal reaguje na: Zdeněk Benko11. 9. 2017 9.13

Na revize, opravy a stoupčky, výtahy...atd doporučuji:

https://www.facebook.com/Elektro3b/

Maruška reaguje na: Daniel11. 9. 2017 9.16

Určitě najmout firmu, aby jste to měli udělané pořádně a hezky. Nevím odkud jste ale pakliže jste tze severních Čech a okolí máme tu naše Beránkovce- https://www.facebook.com/Elektro3b/
kteří se se vším vždycky hezky poperou. :)


Admine jindy jsi aktivní i o víkendu a tady ti evidentně komerční reklama nevadí!! Jdi někam!!

Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 232) reaguje na: pepe 11. 9. 2017 21.53

Milý Pepe,

omlouvám se dnes jsme měli z naší strany malý technický výpadek. Situaci máme opět pevně v rukou. Kdybychom šli někam, byl by tady pěkný "bordel". Stačil půl den bez nás a jak se to tady zvrtla.

Jinak moc děkujeme za upozornění a hlídání situace i z Vaší strany!Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník

Partner sekce

Raiffeisen stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: vladislav

Dotaz: Jsem vlastník bytu v panelovém domě -vlastník SVJ.Chci provést rekonstrukci koupelny a WC- to znamená odstranit bytové jádro,provést vyzdění koupelny a WC,provést novou elektroinstalaci a rozvod SV a TUV.V tomto prostoru jsou společné rozvody vody,odpady a plynu.

Vlastní dotaz: musí být zpracován projekt této rekonstrukce a provedena revize elektro a plynu.

Děkuji za odpovědi.