Stěhování

Byt 13 příspěvků Poslední příspěvek:
Karel Novák 26. 5. 2015 23.22

Zdravím, čeká nás stěhování a s tím vše spojené. Myslíte, že je lepší dávat mnoho věcí do velkých krabic, nebo mít spíš více krabic a nemuset řešit co kde je? A s tím spojený dotaz, napadá někoho jaké by měli krabice po stěhování praktické využití kromě spálení nebo vytřídění? Přece jen v tomu počtu kolik jich potřebujeme je to sice malá, ale přece investice. (viz.http://www­.mojeobaly.cz/Kar­tonove-krabice-a-obaly/) Díky za rady a nápady ~;)

Hans reaguje na: Karel Novák 27. 5. 2015 8.50

Nikdy sem při stěhování krabice nekupoval! Stačilo zajít do obchodu s potravinami (raději jsem volil menší tipu: Jednota, COOP, LIDL, Penny, Billa), jestli by mi nedali nějaké krabice, že se stěhuji. Nejlepší…krabice od banánů. „A kolik jich chcete??? Potřebuji 10 kusů, jestli je to možné. Přijďte si pozítří. Děkuji.“ Opravdu s tím nikdy nebyl problém.

králová reaguje na: Karel Novák 27. 5. 2015 12.19

Dobrý den, stěhovali jsme se před půl rokem a firma nám zdarma zapůjčila asi dvacet velkých krabic, po stěhování nám je nechali ještě asi týden na vybalení, pak si pro ně zase přijeli.

Holá reaguje na: Karel Novák 5. 5. 2016 13.19

Tak já se tady musím zapojit, protože já osobně se stěhovala pětkrát a čtyřikrát z toho jsem neměla problém sehnat si krabice v kterémkoli obchodě (to bylo před cca 10 lety), zatímco teď když jsme se stěhovali naposledy před rokem, obešla jsem lidl, albert, všechno, všude mi řekli, že si můžu vzít jen to, co najdu na prodejně, vše ostatní, že se lisuje. V Albertu vůbec nic, v Lidlu jen ty malé přepravky velikosti A4, jedině v Kauflandu mívají takový koš, kde krabice mají a tam byly zas všechny jen od banánů, které mají ale dneska díru ve dně, kde je jen vložený papír. Takže já v tomhle směru dost narazila a nakonec ty bedny taky musela objednat, vzala jsem to když už, tak všechno v jednom i s folií na sklo, izolepou a podobně (na obalových-materialech.cz mají celé sady na stěhování) a využití posléze tak maximálně do sklepa na uskladnění věcí. Já to radši prodala (ty použitelné zbytky) dál přes bazar, takže se část investice vrátila, nicméně sehnat krabice dneska fakt není jednoduchý. Všichni se ohánějí recyklací, ale ve finále o tu recyklaci se starali hlavně lidi, proto, že krabice šly z ruky do ruky až dosloužily, dneska je okamžitě slisují, a tak si lidi musí kupovat akorát nové a nové. Nelogický!

Malik reaguje na: Karel Novák 6. 12. 2016 13.59

Když jsem se stěhoval já, tak u stěhováků nebyl problém ty krabice zapůjčit a pak mi je za menší žold i nechali :)

Já se stěhoval z Berouna do Prahy přes Profigroup, a vůbec s tím přepravním materiálem neměli žádný problém. Je to na domluvě, někde jsou méně ochotní, někde naopak vstřícní, někde za ten materiál chtějí peníze, někde se k tomu staví jako ke spotřebnímu, no.

Ivaanaa reaguje na: Karel Novák 23. 2. 2017 21.05

Dobrý den, osobně jsme názoru, že pokud bych se měla zase stěhovat, tak rozhodně sáhnu po firmě a to hlavně proto, že nebudu muset shánět žádné krabice a podobné věci. Dokonce jsme už slyšela o tom, že jsou firmy, jako třeba tahle stehovani-tavocer.cz, které dokonce nabízejí úschovnu věcí.

Kamila reaguje na: Karel Novák 13. 3. 2017 19.11

Dobrý večer, my se stěhovali před měsícem. Snažila jsem se sehnat krabice z obchodů, ale byla jsem více než zklamaná. Nakonec jsem nakoupila a posbírala po kámoškách pár přepravek a tašky z Lidlu. Nestačilo to, naštěstí moje babička začala mluvit o tom, že potřebuje přepravky, aby na podzim do nich mohla umístit jablka... Takže jsem nakonec hledala na internetu, kde přepravky objednat za "rozumější" cenu, nakonec jsem našla prepravky-plastove.cz a objednala tam... Trvalo to asi týden než jsme vše zabalili a postupně odstěhovávali. Když jsem si spočítala jídlo pro kamarády manžela, cesty malým busíkem (to auto pro 9 osob), tak si myslím, že bych příště měla volit stěhovací firmu...

Veronika reaguje na: Kamila 15. 3. 2017 13.42

přesně to vidím, člověk se honí za tím do čeho věci zabalit, pak balí, shání lidi co mají zrovna čas a chuť pomoct, balí skoro furt, lita okolo auta a pak vybaluje a dává věci na nové místo. A je finále je naprosto vyčerpaný a otrávený. Proto jsem si na stěhování z bytu do domečku vzali stěhováky od Čtvrtečky - http://ctvrtecka.cz/stehovani/ - měli jsme od nich krabice a bedýnky, stěhování probíhalo dle domluvy a hladce. Já říkala co kam půjde a zařizovala si jen finální umístění věcí.

byla to úspora času, nervů a i sil. Měla jsem pak i energii na to být s dětmi, pro které byla první noc v novém dost neklidná.

kamila reaguje na: Veronika 24. 3. 2017 9.22

Příspěvek byl odstraněn administrátorem - opakované komerční sdělení.

Zuza reaguje na: Karel Novák 3. 12. 2017 13.01

Kdo říká, že krabice nikdy nekupoval je potřeboval před deseti lety, kdy se kolem nákupních center doslova válely. Teď jsou přísnější zákony a supermarkety nechávají jen malé bedničky od banánů lidem, kteří si zapomněli vzít nákupní tašky. Já měla v plánu je koupit na netu, aby byly opravdu čisté a nepotrhané, a pak je na internetu znovu prodat. Jsou ale firmy, které mimo samotného stěhování poskytují i krabice a přepravky k zapůjčení. Našla jsem Tavočer, nevím, jak to mají jinde, ale mě se tahle možnost líbila. Měli metry bublinkové fólie, kterou kdybych koupila, tak nevím co bych s ní potom dělala.

Nina reaguje na: Zuza 7. 12. 2017 11.57

Jo, krabice to je před stěhováním horký a nedostatkový zboží. A po stěhování zase věc přebytková. Já jsem zvolila služby od firmy Čtvrtečka a rovnou jsem si od nich půjčila stěhovací krabice. Po vystěhování si je zase hezky odvezli, takže se tam kromě věcí, které jsem nevěděla do jaké skříňky dát, nic neválelo :-)

Petr reaguje na: Zuza 28. 2. 2018 10.28

Taky jsem stěhoval s Tavočerem. Jedním z důvodů bylo právě i to, že vše zapůjčili a maximálně připravili. Nemuseli jsme se vůbec o nic starat. Stěhování je už tak dost stresující, takže poslední věc co bych chtěl je ještě někde v supermarketech škemrat o krabice od banánů. Ani bych na to neměl čas.

Denis reaguje na: Karel Novák 13. 3. 2018 11.10

Hele v Ikea mají super krabice na stěhování, ale jsou z plastu, takže co pak s nimi. A nebo tady seženeš nějaké papírové krabice. Mají i hrubé, co něco vydrží.

Partner sekce

Raiffeisen stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: Karel Novák

Zdravím, čeká nás stěhování a s tím vše spojené. Myslíte, že je lepší dávat mnoho věcí do velkých krabic, nebo mít spíš více krabic a nemuset řešit co kde je? A s tím spojený dotaz, napadá někoho jaké by měli krabice po stěhování praktické využití kromě spálení nebo vytřídění? Přece jen v tomu počtu kolik jich potřebujeme je to sice malá, ale přece investice. (viz.http://www­.mojeobaly.cz/Kar­tonove-krabice-a-obaly/) Díky za rady a nápady ~;)