odměna člena výboru

Finance 4 příspěvků Poslední příspěvek:
Lucie 11. 2. 2018 18.55

Je odměna statutárního člena výboru SVJ posuzována jako příjem ze závislé činnosti?

Do jaké výše se neplatí sociální pojištění?

Pavel (celkem příspěvků: 773) reaguje na: Lucie 12. 2. 2018 9.23

Lucie,

z hlediska daňového je odměna člena výboru posuzována podle § 6 ZDP.

Z hlediska pracovněprávního nikoliv.

Od 1.1.2018 je novinka, do 2 500 Kč/měsíc je srážková daň.

Jen se neví, zda platí více § 6/4 ZDP nebo § 6/12 ZDP. Tj. zda se daň počítá ze superhrubé nebo hrubé výše.

Do 2 499 Kč/měsíc se neplatí sociální.

Hezký den!


Lucie reaguje na: Pavel 12. 2. 2018 11.57

Dobrý den,

ještě k předchozímu dotazu a odpovědi. V případě odměn členů výboru, kteří jsou důchodci a nemají jiný příjem je tato odměna bez daně? Děkuji

Pavel (celkem příspěvků: 773) reaguje na: Lucie 12. 2. 2018 12.15

Lucie,

pokud učiní prohlášení k dani podle § 38k ZDP, tak většinou ano. Bude se jednat o zálohovou daň a přitom mají možnost slevy na daní podle § 35ba/1/a ZDP 2 070 Kč měsíčně.

Hezký den!

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Československá obchodní banka Modrá pyramida stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: Lucie

Je odměna statutárního člena výboru SVJ posuzována jako příjem ze závislé činnosti?

Do jaké výše se neplatí sociální pojištění?