účetní závěrka

Finance 2 příspěvků Poslední příspěvek:
Eva 13. 7. 2017 15.09

Dobrý den,mám dozaz: do kdy se musí schválit účetní uzávěrka za rok 2016 ? Ve stanovách se nic neuvádí, je to podle nějakého zákona určené ? Děkuji

Pavel (celkem příspěvků: 666) reaguje na: Eva 13. 7. 2017 22.17

Evo,

1) neptáte se na účetní uzávěrku, ale účetní závěrku

2) nemůže existovat zákon, který by nařizoval, že nejvyšší orgán korporace musí SCHVÁLIT do nějaké doby účetní závěrku

3) pro BD platí § 638/2 ZOK, podle kterého se musí konat členská schůze, která má PROJEDNAT (nikoliv nutně schválit) účetní závěrku do 6 měsíců po skončení účetního období

4) pro SVJ taková lhůta není stanovena obecně závazným právním předpisem

Hezký den!

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Československá obchodní banka Modrá pyramida stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: Eva

Dobrý den,mám dozaz: do kdy se musí schválit účetní uzávěrka za rok 2016 ? Ve stanovách se nic neuvádí, je to podle nějakého zákona určené ? Děkuji