vyse clenskeho prispevek

Finance 4 příspěvků Poslední příspěvek:
Valerie 15. 4. 2011 20.19

Jaká je běžná výše clenskeho prispevku pri vstupu do druzstva (poplatek za clenstvi)?

Alexandra reaguje na: Valerie 21. 4. 2011 16.36

Tak to je přece v každém družstvu jiné. Někdo má několik tisíc, jiný třeba nic. Pokud se ptáte na optimální, tak podle mého názoru je to ten co se neplatí.

Kliment reaguje na: Valerie 21. 4. 2011 21.00

Dobrý večer, jsme zatím v nájemním domě, ale již připravujeme založení bytového družstva, protože nám budou byty nabídnuty k prodeji. Při první schůzi – myslím, že se jmenuje ustavující, jsme každý složili 2 000 Kč. Ohledně poplatků jsem hledal ještě informace na internetu a našel jsem, informace o základním kapitálu. Ten musí být zřízen povinně při vzniku družstva. Jeho výše je zapsána do obchodního rejstříku a nesmí klesnout pod 50.000,– Kč. To, co jsme vkládali, je tedy ten vstupní kapitál? Asi bych také potřeboval poradit :)

Vladislav Lászlo (celkem příspěvků: 69) reaguje na: Kliment 3. 7. 2011 15.27

Proč přemýšlíte o vytvořerní družstva? Jestliže dojde k prodeji vašeho domu,který bude rozdělen na jednotky, založte si SVJ.Koupí bytové jednotky se stáváte ze zákona členem SVJ a vlastníkem jednotky,neplatíte žádný vklad, ale zaplatíte cenu za byt podle rozhodnutí kupujícího.V každém městě prodej bytových domů podlehá jiným % počtu zájemců o koupi.Zjistěte si podrobnosti na odboru správy majetku města,případně vyhledejte realitní kancelář ve vašem městě,kde by měli mít znalosti o prodeji městského majetku.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Československá obchodní banka Modrá pyramida stavební spořitelna
Reagujete na původní dotaz: Valerie

Jaká je běžná výše clenskeho prispevku pri vstupu do druzstva (poplatek za clenstvi)?