délka funkčního období

Legislativa 7 příspěvků Poslední příspěvek:
Debora 4. 12. 2016 20.27

Zdravím,mám stručný dotaz.Potřebovala bych vědět,jaká je obvyklá délka funkčního období výboru.

ness reaguje na: Debora 5. 12. 2016 11.49

Délka je určena stanovami. Pokud stanovymlčí, pak platí zákon a délka je 5 let.


Pokud se ptáte na obvyklou délku ve většině SVJ (zavedenou zvyklost), pak si myslím, že obvyklá délka je právě 5 let.

míla reaguje na: ness 25. 1. 2017 13.40

Náš statutár pracuje od r. 2002 , teď při změně Stanov 3.12.2015 se nechal schválit (ne zvolit) s datem od 3.12. 2015 , zřejmě znovu na 5 let,

Pavel (celkem příspěvků: 718) reaguje na: míla 25. 1. 2017 23.35

Mílo,

co je to "schválit"?

Hezký den!

míla reaguje na: Pavel 26. 1. 2017 10.19

Shromáždění vlastníků schválilo statutární orgán společenství ve složení ......... opsáno ze zápisu , tak byl i v nepřítomnosti schválen revizor ....... Děkuji

Pavel (celkem příspěvků: 718) reaguje na: míla 28. 1. 2017 8.27

Mílo,

§ 1 208/c sice hovoří o "volbě", ale pokud se použila formulace "schválit" tak to nevidím jako zásadní překážku.

Zapsal ho soud do veřejného rejstříku?

Obecně volba někoho v jeho nepřítomnosti je možná. Důležité je, zda s touto volbou souhlasil.

Hezký den!

Pavel (celkem příspěvků: 718) reaguje na: míla 28. 1. 2017 8.28

Mílo,

§ 1 208/c sice hovoří o "volbě", ale pokud se použila formulace "schválit" tak to nevidím jako zásadní překážku.

Zapsal ho soud do veřejného rejstříku?

Obecně volba někoho v jeho nepřítomnosti je možná. Důležité je, zda s touto volbou souhlasil.

Hezký den!

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dostupnyadvokat.cz
Reagujete na původní dotaz: Debora

Zdravím,mám stručný dotaz.Potřebovala bych vědět,jaká je obvyklá délka funkčního období výboru.