Můžeme s předsedou uzavřít příkazní smlouvu?

Legislativa 1 příspěvků Poslední příspěvek:
T.Š. 21. 11. 2016 12.57

Naše SVJ má předsedu právnickou osobu. Výbor nemáme. Můžeme s tímto předsedou uzavřít "smlouvu o obstarávání správy domu" (v režimu § 2430). Smlouva svým zněním odpovídá spíše smlouvě s externí správcovskou společností. Ale v daném případě je subjekt vlastně v dvojroli, primárně na něj dopadají povinnosti péče řádného hospodáře, protože je statutárem. Jenže v té smlouvě, co nám nabízí k podpisu, se odpovědnosti zříká, resp. ve smlouvě je, že nenese odpovědnost, ve smlouvě chybí i sankce za plnění smluvních a zákonných povinností. Přijde mi to divné.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dostupnyadvokat.cz
Reagujete na původní dotaz: T.Š.

Naše SVJ má předsedu právnickou osobu. Výbor nemáme. Můžeme s tímto předsedou uzavřít "smlouvu o obstarávání správy domu" (v režimu § 2430). Smlouva svým zněním odpovídá spíše smlouvě s externí správcovskou společností. Ale v daném případě je subjekt vlastně v dvojroli, primárně na něj dopadají povinnosti péče řádného hospodáře, protože je statutárem. Jenže v té smlouvě, co nám nabízí k podpisu, se odpovědnosti zříká, resp. ve smlouvě je, že nenese odpovědnost, ve smlouvě chybí i sankce za plnění smluvních a zákonných povinností. Přijde mi to divné.