právnická osoba - členství v bytovém družstvu

Legislativa 3 příspěvků Poslední příspěvek:
Dan H. 27. 12. 2016 21.09

Dobrý den, může být právnická osoba členem bytového družstva?

pepe reaguje na: Dan H. 27. 12. 2016 23.38

Přečti si stanovy BD. Varianty jsou v podstatě dvě.

1) Členem družstva může být jak fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky, tak právnická osoba se sídlem na území České republiky, která se zaváže k dodržování stanov.

2) Členem družstva může být výhradně fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky; členství právnické osoby je v souladu s ustanovením § 735, odst. 1 zákona je vyloučeno.

Dan H. reaguje na: pepe 28. 12. 2016 9.01

Děkuji, Pepe, s pozdravem D.H.

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Dostupnyadvokat.cz
Reagujete na původní dotaz: Dan H.

Dobrý den, může být právnická osoba členem bytového družstva?