Okna

Rekonstrukce domu 18 příspěvků Poslední příspěvek:
Dušan 31. 7. 2016 23.18

Jaká okna a od jaké firmy? Poraďte prosím, uvítám všechny rady a zkušenosti. Předem díky

Jiří U. reaguje na: Dušan 3. 8. 2016 14.19

Dobrý den, od jaké firmy plastová okna, ale pokud chcete opravdu kvalitní tato okna, tak bych doporučil aby jste se věnoval několika parametrum. Žádejte aby okna byla zhotovena z profilu třídy ''A'', ten je nejtlustší. Žádejte, aby okna byla vyrobena z prvoplastu, ten je totiž nejtlustší. Žádejte znát původ oken, jelikož je na trhu mnoho překupníků, kteří nemohou za původ oken ručit. Všechny tyto informace si nechte zaznamenat do kupní smlouvy, jelikož v případě problémů budete vy v právu.

Dušan reaguje na: Dušan 11. 8. 2016 21.01

Děkuju za užitečnou radu. Doporučí někdo přímo nějakou seriózní firmu?

Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 230) reaguje na: Dušan 15. 8. 2016 11.34

Dobrý den, Dušane,

než se pustite do poptávky, je důležité, abyste bliže specifikoval svou představu. Jedná se o okna na fasádě, nebo budete kupovat střešní okna? Máte nějakou představu, nebo omezení ohledně materiálu profilu? Přišla by Vám vhod i zvýšená ochrana proti hluku z ulice?

Čím více konkrétních podmínek uvedete, tím rychleji a lépe si budete moci vybírat. Máte k výměně oken nějaké konkrétní dotazy? Napište a z redakce, nebo některý z našich odborných partnerů či ostatních návštěvníků Vám určitě poradí.

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník
Deno reaguje na: Dušan 14. 8. 2016 21.56

Máme plastová okna od firmy Okna.eu. doporučuju, velká spokojenost jak se samotnými okny tak s celkovým jednáním firmy a průběhem montáže.

Lucka22 (celkem příspěvků: 6) reaguje na: Dušan 16. 8. 2016 15.28

Také nedoporučím konkrétní firmu, ale spíše doporučím soustředit se na to, zda je firma jen prodejce nebo i výrobce, zda mají dlouhou historii, jakou mají pověst a zda mají kamenné pobočky a případně jak se k Vám na pobočkách chovají. Tyto faktory Vám o firmě dokáží napovědět, jaké bude mít jednání a jakou kvalitu služeb můžete čekat. Minimálně vyřadíte ty nejhorší, například pokud má některá právě špatnou pověst, nebo se Vám na pobočce téměř nevěnují nebo neumějí odpovědět na otázky. Určitě není dobré vybírat jen na základě ceny. Doplňuji článek, který to trochu více rozebírá: http://babinet.cz/clanek-19192-vybirate-vyrobce-ok...


Dušan reaguje na: Dušan 22. 8. 2016 23.15

Děkuju za rady. Ještě se zeptám Deno, jaký typ oken od té firmy máte? Zjišťoval jsem si o nich něco a zamlouvají se mi, takže teď uvažuju, že bych se obrátil na ně.

Deno reaguje na: Dušan 17. 9. 2016 23.19

Máme plastové osmikomorové s trojitým těsněním, střešní okna nemáme. Těsní perfektně (bydlíme ve městě blízko dálnice) záleží na vašich požadavcích, myslím, že z jejich nabídky určitě vyberete.

Pavel (celkem příspěvků: 784) reaguje na: Deno 18. 9. 2016 0.04

Počet komor beru spíše jako reklamu.

Důležité jsou technické parametry jako:

- součinitel prostupu tepla Uw (nikoliv jen součinitel prostupu tepla Ug)

- index vzduchové neprůzvučnosti Rw etc.

Jak toho dodavatel dosáhne, je mi jedno.

Jako dodavatele jsme vybírali solidního dodavatele s delší historií.

Osobně dám na reference více než na reklamu. U nás jsme si vyžádali seznam jejich zákazníků a telefonicky jsme ověřovali, jaká je spokojenost nejen s montáží ale i fungováním oken a servisem po několika letech.

Hezký den!

Deno reaguje na: Dušan 24. 9. 2016 23.22

Souhlasím, na firmu o které píšu jsme se obrátili, protože nám ji doporučili kamarádi, kteří od nich mají okna už 10 let, vždy je lepší firma, která už má dlouholeté zkušenosti.

Mirek Šíp reaguje na: Dušan 25. 1. 2017 15.40

Na takovou otázku se odpovídá težko, protoža každá nemovistost si zaslouží jiný přístup, třeba do rodiných domů nebo do vilek nebo bytů, které jsou ve zděných starších domech bych doporučil dřevená okna a zase do komerčnějších domů, panelových bytů nebo do nízkoenergetických domů bych doporučil plastová okna. Firma je asi hodně na jednotlivci, protože každý preferujeme něco jiného, spíš bych se zaměřil na to, aby firma byla další dobu na trhu a měla za sebou nějakou historii. Myslím, že takových firem je na českém trhu celkem dost, takže vybírat je z čeho. Osobně jsem se po všech peripetiích dostal k vekře, kde jsem jim celou naši zakázku předal a zatím jsem s jejich okny spokojen. Ale dlouho jsme vybírali a přebírali, abychom někde neudělali chybu a kdyby vekra nakonec nenabídla o 20% nižší cenu, tak by to dopadlo jinak.

pegmeg reaguje na: Dušan 1. 2. 2017 11.13

Když si chcete vybrat nejvhodnější firmu, jednoduše zadejte poptávku na Trhu poptávek, do e-mailu Vám přijdou zpracované nabídky, Vy můžete vybírat, která Vám vyhovuje.

Lenka reaguje na: Dušan 3. 2. 2017 20.53

A chceš jí na míru?

Daniel Novotný reaguje na: Dušan 5. 2. 2017 13.02

Pokud chcete kuchyni na míru, tak určitě mrkněte na firmu interiery4u, nechal jsem si tam kuchyni dělat, a bylo to super, rychlá spolupráce, velice dobré provedení a krásné vizualizace :-)

Kokina reaguje na: Daniel Novotný 7. 2. 2017 16.17

Od nich mám udělaný obývací pokoj a ložnici, bylo to strašně rychle hotové u jiných firem, jsem slyšela, že to bude trvat okolo půl roku

Nord reaguje na: Dušan 7. 4. 2017 15.18

Za sebe bych doporučil si nejdřív zjistit jaká okna se vám do prostor hodí, nebo-li jaká okna budou pro daný objekt nejlepší. Tohle jsem totiž intenzivně řešil asi před rokem a jsem rád, že jsem si nechal u vekry poradit, protože jinak bych byl celkem vydán na pospas nabídce, kterou jsem měl od několika dodavatelů. Takže za sebe bych určitě doporučil nejdřív se pobavit o tom jaká okna jsou pro vás nejvíce vyhovujíci...

Jindra reaguje na: Dušan 4. 7. 2017 14.53

Já bych zas doporučil si nejdříve nastavit priority, přece jenom okna seženete levná, ale ne kvalitní, a nebo kvalitní ale drahá. U nás byla prioritní kvalita a doba dodání, takže to výběr firem docela zůžilo, a nejvíce nám vyhovovala vekra, která byla schopná dodat okna velmi rychle, cena byla sice asi vyšší než u nějakých jiným firem, ale jak říkám, záleží na tom jaké máte priority.

Ondra reaguje na: Dušan 2. 8. 2017 13.02

Příspěvek byl odstraněn - opakované komerční sdělení.

Administrátor Okolobytu.cz

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Izoltechnik
Reagujete na původní dotaz: Dušan

Jaká okna a od jaké firmy? Poraďte prosím, uvítám všechny rady a zkušenosti. Předem díky