výměna madel na zábradlí

Rekonstrukce domu 3 příspěvků Poslední příspěvek:
katu 24. 5. 2016 11.28

Plánovali jsme vyměnit madla na zábradlí v paneláku. Prý i na takovou maličkost potřebujeme projekt pro schválení požárníků. Je to pravda?

​Petr reaguje na: katu 24. 5. 2016 20.45

Jakýpak projekt, vyměnil bych a hotovo. Jsou firmy, které nabízejí přímo madla na výměnu panelákových zábradlí. Jestli budou potřeba nějaké certifikáty, požadujte je. Tím bych to považoval za ošetřené.

 Redakce Okolobytu.cz (celkem příspěvků: 232) reaguje na: katu 28. 5. 2016 20.55

Dobrý den, katu,

o odpověď na Váš dotaz jsme požádali Bedřicha Ellmricha ze společnosti Dastech, s.r.o. Společnost se, mimo jiné, specializuje právě na madla pro panelové domy. Zde je jeho odpověď:

Požadavky na doložení různých dokladů jsou často řešeny individuálně ze strany stavebního úřadu. Nicméně je to ojedinělý případ. Za poslední rok se nám stalo pouze jednou, kdy po nás zákazník požadoval certifikát „hořlavosti“ madla do požární zprávy. V tomto případě to považuji za vrchol byrokracie, protože pokud se zákazník rozhodne pro dřevěná madla, tak ta rozhodně hořlavá jsou. Možná by se dalo uvažovat o tom, že chtějí požárníci vědět, jaké materiály jim případně budou hořet při zásahu kvůli zplodinám. Každopádně by se asi nemělo jednat o projekt, ale spíše zprávu. Omlouvám se, že není má odpověď jednoznačná. Je to dané tím, že se s tím v praxi prakticky nesetkáváme.

Diskusní fórum průběžně sledujeme a kontaktujeme naše ověřené odborníky, abychom vám v co nejkratším čase přinesli požadované informace.

 Spolupracující odborník

Partneři sekce

Raiffeisen stavební spořitelna Izoltechnik
Reagujete na původní dotaz: katu

Plánovali jsme vyměnit madla na zábradlí v paneláku. Prý i na takovou maličkost potřebujeme projekt pro schválení požárníků. Je to pravda?